1234_1
אם אינכם רואים מייל זה לחצו כאן
מה חדש במרכז מדעני העתיד - מאי 2020
תחרות מדענים ומפתחים צעירים 
אנו שמחים וגאים לברך את תלמידות ותלמידי מרכז מדעני העתיד, שייצגו אותנו בכבוד בתחרות "מדענים ומפתחים צעירים בישראל", וכמובן לזוכים במקומות הראשונים ובציון לשבח על הישגם המרשים! התחרות, בהובלת ״מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים״ נערכת פעם בשנה כחלק מאירועי השבוע הלאומי למדע, בסמוך ליום הולדתו של אלברט איינשטיין. מתחרים בה מיטב הפרויקטים המחקריים וההנדסיים שבוצעו בשנה האחרונה על-ידי תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ. לצפיה בחוברת העבודות שעלו לגמר לחצו כאן, ולצפיה בשמות הזוכים והישגם לחצו כאן.
__________op...
הטובות לאולימפיאדה  
מאז 2012 מתקיימת באירופה אולימפיאדה למתמטיקה בשם EGMO, שמיועדת לבנות. בחמש השנים האחרונות שלחה מדינת ישראל את נציגותיה לתחרות, אך בעקבות משבר הקורונה נערכה התחרות בחודש אפריל השנה במתכונת וירטואלית. 204 נערות מ-53 מדינות התחרו על המקומות הראשונים, ואנחנו שמחים לבשר על זכייתן של 4 בנות נבחרת ישראל במדליות כסף וארד! לחצו כאן כדי לגלות מי הן. רוצים להכיר אותן לעומק? צפו בסרטון!
WhatsApp_Ima...
WhatsApp_Ima...
הכימיה בין אלפא לאידיאה
סמוך ליום השואה שחל בחודש שעבר, נפגשו כ-70 תלמידים צעירים מתכניות אידיאה ואלפא לפעילות משותפת בנושא "הטבלה המחזורית". המפגש, שאמור היה להיערך בקמפוס גבעת רם, שינה את מתכונתו (כפי שטען דרווין: המסתגל - שורד) ונערך בזום. לאחר שצפו התלמידים בהרצאתו של פרופ' ששון צחייק ביוטיוב, התקיימה שיחה על כימיה ועל הספר "הטבלה המחזורית" של פרימו לוי - סופר וכימאי יהודי-איטלקי ניצול שואה. לאחר מכן התפצלו התלמידים לקבוצות וכל קבוצה עסקה בפרק שונה מתוך הספר: תלמידי אלפא העבירו את המידע הכימי על היסוד המדובר ותלמידי אידיאה ניהלו שיח ספרותי סביב הפרק הנדון. כאן תוכלו להציץ בתוכן המפגש.
____________4
מדע (כבר לא כל-כך) בדיוני
בסוף החודש האחרון התקיימה פגישה של מועדון אסכולה בזום, שעסקה בעתיד הלא רחוק שלנו. את חלקו הראשון של המפגש פתח ד"ר תום רן, ממכון ויצמן למדע, שסיפר בהרצאתו על חיידקים מהונדסים גנטית שיודעים לרפא מחלות, על טיפות מים שמכילות טריליוני מחשבים חכמים ועל ההשלכות הצפויות מפיתוחים טכנולוגיים שכאלה (כאן תוכלו לצפות בהרצאתו משנת 2017). בחלקו השני של המפגש הרצתה חברת הרשת דנה ונקרט, ראש צוות בדיקות ואבחונים ב"מרכז המידע והידע" בצה"ל, על האתגרים הקליניים של מגפת הקורונה, וגם על המסע האישי שלה- מחוקרת צעירה בחטיבת המחקר של אמ"ן לראש צוות הכולל מומחים ופרופסורים המבצעים שיתוף פעולה עם מעבדות ומדינות נוספות בעולם.
הפרויקטיסיאה של אודיסאיה
בתקופת הקורונה העולם נעצר, אך המציאות החדשה לא עצרה את תלמידי כיתה י"ב בשנה הרביעית בתוכנית אודיסיאה של האוניברסיטה העברית, מלעבוד על הפרויקט המסכם של התוכנית -  פרויקטיסיאה. בפרויקט זה, מיישמים תלמידי התוכנית את הידע המעמיק שלהם בתחום המתמטיקה, הפיזיקה ומדעי המחשב, יחד עם מיומנויות אישיות וקבוצתיות כגון יצירתיות, שיתוף פעולה, עבודת צוות ויזמות. רוצים לדעת עוד על הפרויקט?
WhatsApp_Ima...
WhatsApp_Ima...
סיור פרטי במעבדת קורונה
קרן אדלר, דוקטורנטית במעבדה של ד"ר רונן חזן, ומנחה ורכזת בתכנית אלפא ירושלים, מזמינה אתכם לצאת לסיור פרטי ולקבל הצצה למעבדת אבחון הקורונה בבית החולים שערי צדק. קרן מתארת בסרטון של 22 דקות בלבד תהליך שנמשך כ-6 שעות, מסבירה בפירוט רב על הפעולות הנדרשות לאבחון הקורונה וכוללת גם סרטונים והסברים נוספים כחומר העשרה. רוצים להרגיש שותפים למאמץ הלאומי?  צפו בסרטון המרתק ביוטיוב
blood-cells-...
בקרו ושתפו ברשתות החברתיות