1234_1
אם אינכם רואים מייל זה לחצו כאן
פברואר 2020
מה חדש במרכז מדעני העתיד
ההרשמה לנבחרת ישראל הצעירה נפתחה!
תמיד חלמתם לייצג את ישראל באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים? עכשיו יש לכם הזדמנות להצטרף לנבחרות ישראל הצעירות במדעים ולהגיש מועמדות למיונים שנפתחו ממש החודש! אם אתם תלמידות ותלמידים בכיתה ז', רשמו לעצמכם ביומים: המבחן של השלב הראשון יתקיים בבתי הספר בתאריכים 19.2.2020 ו-25.2.2020.

כל הפרטים כאן
0
meet_mind_1
30 מתחת ל- 30 של פורבס
בסוף חודש ינואר הכריז המגזין הכלכלי פורבס ישראל על שמות 30 הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 30. אנו מתרגשים לשתף כי השנה נכנסו לרשימה היוקרתית שלושה חברי אסכולה- רשת הבוגרים של מרכז מדעני העתיד איל וולך השתתף בנבחרת ישראל בפיזיקה, שון גאלנצאן השתתף בתוכנית אודיסיאה וליעם קימל השתתף גם הוא בתוכנית אודיסיאה. אנו מאחלים להם בהצלחה וסומכים עליהם שישנו את העולם!
meet_mind_1
מזון-על לאפריקה ורחפן נגד שריפות
בחודשים האחרונים פיתחו תלמידי אודיסאה במכללת תל-חי מוצרים מהפכניים של ממש: תלמידי שנה א' פיתחו מזון עשיר בספירולינה והעבירו את הידע למרכזי גידול ספירולינה באפריקה. תלמידי שנה ב' ו-ג' פיתחו רחפן שמזהה עשן או עליה בטמפרטורת הסביבה ומתריע על סכנת שריפות בזמן אמת. את הפיתוח יציגו התלמידים בתחרות בין-לאומית ללוחמה בשריפות. 
meet_mind_1
מחקר חדש מבית תוכנית אלפא
נדב אלקבץ,  תלמיד כיתה י"א בתוכנית אלפא, אוניברסיטת בן גוריון, פרסם את עבודת המחקר שלו, עליה עבד במעבדתו של פרופ' יניב גלבשטיין, ראש המחלקה להנדסת חומרים, ותחת הנחייתה של עומר מרוז.  לחומרים תרמואלקטרים היכולת לבצע המרה ישירה של הפרש טמפרטורות לזרם חשמלי, אך כיום יעילותם אינה מספקת בעבור החלפה של שיטות מסורתיות ליצור אנרגיה. המחקר עוסק בשיפור הטיב התרמואלקטרי (יעילות) של סגסוגת ביסמוט טלוריד מסוג n-type (עשירה באלקטרונים).לקריאת המחקר
meet_mind_1
ציון לשבח על מחקר מצטיין
ביום-יום מאיה טויבנשלק היא תלמידת כיתה י"ב לכל דבר, אך מאיה היא גם חלק מתלמידי מחזור ג' של תוכנית אלפא במכון ויצמן. במסגרת התוכנית ערכה מאיה מחקר, שנערך במחלקת תשתיות למחקר כימי בהנחייתו ובמעבדתו של ד"ר רענן כרמיאלי. המחקר עסק באפיון מצבים רדיקליים של מולקולות אורגניות ואת עבודתה הציגה מאיה בתחרות עבודות הגמר לשנת תשע"ט של מכון ויצמן, בה עלתה לגמר וזכתה בציון לשבח. כמו כן, תוצאות מחקרה פורסמו
ב-
Israel Journal of Chemistry. לקריאת המאמר
meet_mind_1
דור העתיד של החוקרים כבר כאן
לורן ריימן היא תלמידת כיתה י"א שגם משתתפת בתכנית אלפא וחוקרת בתחום הביולוגיה. שירז ברוך לומדת בכיתה י"ב, וגם חברה בתוכנית אודיסאה במסלול הסייבר. בראיון לאולפן YNET סיפרו השתיים איך משלבים בין מפגש עם חברים ולימודים בבית הספר, לביקור במעבדות ומחקר בנושאים מורכבים. לצפייה בכתבה
meet_mind_1
אסכולה בבית הגפן, חיפה
בחודש שעבר נפגשו חברי רשת הבוגרים- אסכולה בבית הגפן בחיפה. במסגרת פעילויות מועדון ארוחת הבוקר, פגשו הבוגרים את הכלכלן פרופ' דן בן דוד אשר הציג נתונים שעסקו בפערים בחברה הרב-תרבותית בישראל, בשינויים הפנימיים שעוברת המדינה ובהיקפם. נועה פוליאקין דותן, חברת הרשת העבירה סדנא בנושא חברה משותפת. 
meet_mind_1
מדוע אדמת כדור הארץ בסכנה?
במסגרת כנס 'יוצרים עתיד 2019', האירוע השנתי של מרכז מדעני העתיד הציגה סתיו לוי, בוגרת תוכנית אלפא וחברה באסכולה- רשת הבוגרים, את הרצאתה "שנייה לפני שעוזבים את כדור הארץ" בנושא שינויי האקלים בעולם.

כיום משלימה סתיו את שנת השירות שלה בקיבוץ "יזרעאל". לצפייה בהרצאה
FS_2020_1200...
בקרו ושתפו ברשתות החברתיות