newsletter_e...

 שבת שלום וסופשבוע מצוין לתושבי קריית עקרון היקרים ולכל בית ישראל בארץ ובעולם!
בריאות איתנה לכל חולי ישראל .

במסגרת המאמצים להורדת התחלואה בקריית עקרון, קיימנו השבוע יום חיסונים מרוכז לחברי כל קופות החולים. את ההודעה על כך, כמו תמיד, הפצנו באתר האינטרנט של המועצה, בלוחות האלקטרוניים ובדף הפייסבוק של המועצה. בנוסף, רכב מטעם המועצה סייר בישוב והשמיע מסר אישי מוקלט ממני, לפיו יש חשיבות רבה בהתחסנות מהנגיף.
ניכר כי המאמץ המשותף לכולנו ברמה האישית, המשפחתית והקהילתית מצליח להניב פרי, אם כי עדיין יש לנו לאן לשאוף מאחר ונכון להיום, הישוב שלנו עדיין צהוב.
בנוסף לכך, ביום רביעי, קיימנו יום בדיקות קורונה מרוכז לתושבים וגם למבודדים. אני מודה לכל מי שהגיע להיבדק ואנו במועצה עמלים, כל העת, לארגן ימי בדיקות וחיסונים נוספים. עד אז ניתן לגשת ולהיבדק ולהתחסן בערים הסמוכות.
נתוני קורונה:
6196 מתחסנים מנה ראשונה
4629  מתחסנים במנה השנייה
65 חולים
145 מבודדים
85 בדיקות
5% חיוביים
10 נפטרים
זכרו, בעוד כשלושה שבועות נחגוג את ליל הסדר, בתקווה שנקיים אותו במסגרת המשפחתית המורחבת. על מנת שהסיכוי לכך יהיה גדול, נא הקפידו על ההנחיות, הכללים ומי שאמור להימצא בבידוד- שישהה בבידוד.
שלכם,
חובב צברי
ראש מועצת קריית עקרון

אז מה היה לנו השבוע?

קריית עקרון : הרשות הראשונה בישראל לחסן מחלימים מקורונה

קריית עקרון רשמה השבוע היסטוריה כאשר המתחסנים הראשונים שהחלימו מקורונה התחסנו ביישוב. זה קרה במסגרת יום החיסונים המרוכז ביום ג', שהתקיים מספר שעות לאחר שמשרד הבריאות התיר למחלימים מקורונה (מלפני שלושה חודשים ומעלה) לגשת ולהתחסן. במסגרת תכנית הטלוויזיה "גלית ויואב", בהנחיית גלית גוטמן ויואב לימור, התקיים ראיון עם גב' אטואל שבו, מזכירת אגף הרווחה במועצה, אשר החלימה מקורונה והיתה בין המתחסנות הראשונות. המסר של אטואל הוא חד משמעי: החיסון מציל חיים !
 

WhatsApp_Ima...
WhatsApp_Ima...

ממשיכים באכיפה למען בריאות המשפחה והקהילה

השיטור היישובי ממשיך בפעילויות אכיפת הנחיות הקורונה: עטיית מסיכות, התקהלויות, בתי עסק, ביקורי בית למבודדים וחולים. יש לשמור על ההנחיות ולשתף פעולה במידת הצורך. בתוך כך יצוין כי פקחי השיטור היישובי התחדשו השבוע במדים חדשים. תתחדשו!
 

WhatsApp_Ima...
WhatsApp_Ima...


פעילות הורה וילד

בשבוע החולף התקיימה פעילות "הורה ילד" בזום במסגרת תכנית נתיבים להורות ברוח פורים בהובלה של עו"ס אסנת עמר. זו היתה חוויה משפחתית מגבשת ושמחה. 
 

________4

משלוחי מנות למבודדים

בשבוע החולף חולקו עשרות משלוחי מנות על ידי צוות האגף לשירותים חברתיים וצוות האגף התשתיות במועצה לתושבים מבודדים על מנת להפיג את תחושת הקושי ולהכניס את אווירת חג הפורים השמחה הביתה.

WhatsApp_Ima...

משלוח מנות לוותיקים

כמידי שנה, גם השנה חולקו משלוחי מנות למשתתפים למועדון החברתי לאזרחים וותיקים- "מופת". היה כיף גדול לפגוש את הוותיקים, לראות את התרגשות שלהם כל פעם מחדש והערכה הגדולה על היחס האישי של דבורה סיסאי רכזת המועדון. לדבריהם, עצם היחס והקשר הרציף לאורך כל התקופה מוסיף המון לאיכות ושמחת החיים שלהם, על אחת כמה וכמה בתקופה זו.
 

WhatsApp_Ima...

 
חזרתם של הצהרונים !

לרגל חזרת הצהרונים לפעילות, חילקנו (באיחור "אופנתי") בבוקר יום שני את משחקי הזיכרון ללימוד שפת הסימנים לצהרוני הגנים ולבתי הספר שלנו.  זו הזדמנות נהדרת לשיח בנושא אנשים עם צרכים מיוחדים, השוני והמגוון הקיימים בחברה. המסר הוא אחד: כולנו שונים אבל שווים. 
 

WhatsApp_Ima...

פעילות קהילתית לוותיקים

אזרחים וותיקים יקרים, מתנדבי "שבת אנפלאגד" מזמינים אתכם לפעילות קהילתית סביב חג הפסח ויום השבת, הפעילות ללא עלות, לבעלי תעודת חיסון או תעודת מחלים קורונה, מוגבלת ל 20 משתתפים בלבד, ההרשמה לפעילות טלפונית במזכירות המתנ"ס.
 

WhatsApp_Ima...

הספרייה קוראת לכם !

קוראים יקרים! החל מהשבוע נשמח לקבל אתכם בספרייה
שעות הפעילות: מבוגרים ימים א', ב', ג' וה' מהשעה 14:00 ועד 19:00
יום ד' מהשעה 8:00 ועד 13:00 - לגיל השלישי
הגיל הרך ימים א', ג', ה' מהשעה 15:00-19:00
הזמנת מקום מראש באתר המועצה

הארכת הבקשה למילגה


סטודנטים יקרים שימו לב: ניתנה הארכה להגשת מועמדות למלגת לימודים מהמועצה, ההרשמה תיסגר ביום ראשון 7/3/21. אנא הזדרזו להגיש את הבקשה. לשאלות, מוזמנים לפנות לפרח דנקו רכזת מעורבות חברתית 050-9560941.

להגשה בקישור>>

 

נפתחה הרשמה למילגת "כוח משימה לאומי"


נפתחה הרשמה למלגה חדשה בשם "כח משימה לאומי", סטודנטים רשאים להגיש מועמדות למלגה על סך 5,000 ש"ח תמורת 90 שעות התנדבות בקהילה במהלך סמסטר ב' וסמסטר קיץ הקרובים. לפרטים נוספים: https://mse-gov.formtitan.com/Scholarship#/
 

קהילה מטיילת יצאה לסיור בעיר באר שבע 
 

קבוצת "קהילה מטיילת" של תכנית של"מ יצאה ביום שלישי 2/3/21 לטיול בבאר שבע בהדרכת רחל ניסנבאום יחד עם אריאלה מזרחי, רכזת תכניות של"מ וחיה נייס - רכזת "קהילה מטיילת". לטיול יצאו הפעם 20 מטיילים ומטיילות וביקרו בתל שבע, בתחנת הרכבת, בבית העלמין האנגלי ועוד. מזג האוויר היה לטובת "התיירים" מקריית עקרון והמשתתפים נהנו מאוד ומצפים לטיול הבא.

 
WhatsApp_Ima...
WhatsApp_Ima...

השבוע במחלקת הנוער
 

המועדון של עקרון

בשורה משמחת: השבוע התקיימה הפתיחה החגיגית של המועדון המחודש שלנו. שימו לב: המועדון יהיה פתוח בהתאם להנחיות והתו הסגול והירוק כאשר שעות הפעילות הן בימים שני עד חמישי מדי שבוע, בין השעות 16:30-21:00. כולם מוזמנים בשמחה.


 
WhatsApp_Ima...

השבוע באחרי זאבי עקרון


חזרנו השבוע ובגדול, כאשר התקיים אימון פתיחה מאומץ כחלק מהחזרה לשגרה ולכושר. במסגרת זו תורגל מסע אלונקות לקראת מסע הפתיחה שלהם, שיתקיים בשבוע הבא. 

 
WhatsApp_Ima...

תודה לכם תושבים יקרים,
סופש נעים וחמים לכל בית ישראל