מידעון סגל ההוראה - יולי 2024
___________2_0
"בין השיחים" - צילום: רותם פז, מנחה באו"פ
חברים וחברות יקרים.ות, 
 
חודש יולי מסמן עבור מרבית הילדים את תחילת החופש הגדול, ועבורנו, סגל ההוראה, הוא מסמן את תום סמסטר ב' ואת תקופת הבחינות הנלווית אליו. נדמה כי השנה, לנוכח האתגרים הרבים עימם מתמודדים אזרחי ישראל, האווירה הכללית האופיינית לתקופה זו שונה. 
אנו נפתח את הקיץ באסיפה שתתקיים ב-8.7 לעדכון על המצב בדגש על מו"מ מרכזי ההוראה והמהלכים של ההנהלה. פרטים פה בהמשך.
 
שלכם.ן,
ועד סגל ההוראה
חדשות ועדכונים
סמסטר קיץ 2024ג
סמסטר 2024ג יפתח ב-11 ליולי גם הוא בדומה לשני הסמסטרים הקודמים יתנהל במתכונת "מלחמה", והתשלום יעשה לפי התקן המלא, בעוד שבפועל מספר המפגשים, כמות המטלות וחומר הלימוד מצומצמים יותר. במקביל, סגלי ההוראה ימשיכו כמו לאורך כל שנת הלימודים במתן תגבורים וסיוע לזכאי המלחמה. 
נציין, כי לאור המצב המתמשך ומורכבות השאלה לא התקבלו עדיין החלטות בנוגע לפורמט בו יתקיים סמסטר 2025א, וברגע שתהינה כאלו נעדכן. 
______________1
עדכון משולחן המו"מ הכללי
entrepreneur...
עד עתה התקיימו רק 2 ישיבות עבודה על ההסכם הכללי במהלכן הצגנו את רשימת הדרישות שלנו. בפגישה האחרונה התבקשנו להבהיר כמה סעיפים וקיבלנו תגובה חלקית וראשונית. 
לאור פניות ושאלות מהשטח, במקביל למו"מ, נרצה להבהיר:
משולחן מו"מ על עבודת ריכוז ההוראה - ולקראת האסיפה ב-8.7 
בהמשך לעדכון מסוף השבוע שעבר. המו"מ על הסדרת מעמד מרכזי ההוראה מתקדם באופן חיובי ואנחנו כבר קרובים מאוד לשלב הצגת המתווה לגבי האופן בו נוכל להחיל את עקרונות המסלול המקביל לסגל הבכיר באוניברסיטאות על הסגל באו"פ, שלב שיכלול גם בדיקה מעשית (פרסונלית) של ההצעה.
אולם, האירועים האחרונים, במסגרתם לא שולמו תוספות השכר כמתחייב לפי הסכם "גרשון", אלא הותנו על ידי האוצר בהתקדמות המו"מ (לטענת ההנהלה כאן) תוקעים מקלות בגלגלי המשא ומתן. תוספות השכר הללו, נגזרות מהסכם הסגל הבכיר החדש שנחתם באחרונה, והן חלק מהסכם העבודה הקיים שהאוניברסיטה מחויבת לו - ולכן חייבת לשלם אותן. מה גם שההנהלה לא מכחישה זאת וטוענת שרצתה ועדיין רוצה לשלמם ומפנה אצבע מאשימה לאוצר. אנו רואים בהנהלה את האחראית לתשלום המתחייב, ומצפים ממנה לפעול כדין.
הבהרנו להנהלה, שכל עוד לא נחתם הסכם אחר, לא מקובלת עלינו התניית התשלום הזו. ההנהלה מצידה הציגה התחייבויות שונות ופירטה את המהלכים שביצעה וברצונה לבצע על מנת "להתגבר" על הבעיה. בימים אלו אנו שוקלים את משמעות האירועים ואת אפשרויות התגובה ההולמות ולכן, החלטנו להקדים את אסיפת הסגל, במהלכה נרחיב בהצגת המצב ונדון באפשרויות הפעולה.

האסיפה תתקיים ביום שני, ה-8 ביולי, ב-20:00, בזום, קישור כאן ססמא 1111.

חשוב שתגיעו!

הנושאים באסיפה: התקדמות מו"מ על הסדרת עבודת ריכוז ההוראה, האירועים האחרונים ואפשרויות התגובה. 
נפגשנו כך...🧐
מפגש עם ד"ר אבי-רם צורף ב-25.6 במסגרת "במה פתוחה"
ב-25.6.24 התקיים מפגש במסגרת "במה פתוחה" בו הציג ד"ר אבי-רם צורף, מרכז הוראה מהמחלקה לתקשורת, סוציולוגיה ומדע המדינה, את ספרו החדש - "קדמה מזרחה: ר' בנימין, דו־לאומיות וציונות־שכנגד".
הספר עוסק בדמותו החד־פעמית של ר' בנימין, אחת הדמויות הרדיקליות והעקביות בשיח הדו־לאומי של ראשית היישוב העברי.
במפגש הציג צורף את התזות העיקריות של ספרו זוכה הפרסים ולאחר מכן התקיים דיון עומק ביננו שעסק בניתוח הסוגיות המרכזיות של הספר לאור מציאות ימינו.
קישור להקלטת המפגש בערוץ היוטיוב של הוועד כאן
שימו לב ❤️
בחירות לסניף האו"פ בכוח לעובדים
drink-gb59d5...
הגיע הזמן לבחור מחדש את הנציגים של האו"פ לאסיפת הנציגים של כוח לעובדים. בגלל האילוצים שלנו ושל הארגון נדחה קצת המועד, והבחירות מתוכננות כרגע ל-23-24 לספטמבר. 
כרגע יש לנו 10 נציגים באסיפה, ככל שיותר חברי סגל מצטרפים לכוח לעובדים כך נוכל להגדיל את כוחנו. שותפות באסיפת הנציגים ובגופים המחליטים בארגון ומאפשרים השפעה על התקציבים וההחלטות בכוח לעובדים כולו. מידע נוסף לגבי הבחירות נביא בהמשך.
חשוב שכל חברי סגל ההוראה יהיו חברים בארגון כוח לעובדים, לחברות אין משמעות כלכלית עבורכם.ן. התשלום החודשי עבור וועד העובדים איננו תלוי בחברות בארגון. קישור להרשמה לחברות בארגון כאן.
שששש... קבוצת וואטסאפ שקטה של סגל ההוראה  
אנו מזמינים את כלל סגל ההוראה להצטרף לקבוצת עדכונים בוואטסאפ באמצעות הקישור כאן. זוהי קבוצה שקטה בה נשלחים עדכונים חשובים בתדירות נמוכה.
במהלך המשא ומתן חשוב שיהיה לוועד סגל ההוראה אמצעי תקשורת מהיר עם הסגל. 
drink-gb59d5...
אנו רוצים להיות איתך בקשר  
smiley-36924...
אנו רוצים להיות אתך בקשר! איסוף נתונים לשם מה?  לשם המשך בנית הכוח שלנו לשנה הקרובה. אנא מלא.י את הטופס המצורף כאן.
הזמנה לחברי סגל ההוראה - מצלמים ויוצרים
אומנים חזותיים וחובבים חברי וחברות סגל ההוראה באו"פ מוזמנים.ות לשלוח תמונות של יצירותיהם.ן ואנחנו יותר מנשמח לשלבם במידעון!
קישורים שימושיים
🔺מידע מועיל מ"מנורה מבטחים" כאן
🔺מפגשים "במה פתוחה" ביוטיוב של הוועד כאן
🔺קבוצת עדכונים בוואטסאפ של סגל ההוראה כאן
🔺הצטרפות לכוח לעובדים כאן
🔺התקנת יישומי office 365 על המחשב הפרטי כאן
logo_new_0
♦♦ חדר 171- בנין אקדמיה, קמפוס רעננה ♦ טלפון 09-7781772 ♦ נייד: 058-7151221 ♦♦