____________...
____________...
____________...
חברות וחברי הלשכה היקרים שלום רב,

הבטיחו מקומכם בועידה העסקית-טכנולוגית הגדולה והמובילה בישראל!
כרטיסים במחיר מיוחד בהרשמה המוקדמת.
 
הועידה תעסוק השנה ב"סופה" הדיגיטלית והבינה המלאכותית (AI), לצד הנושאים העסקיים-טכנולוגים החמים ביותר.הזדמנות ללמוד ולהתעדכן עסקית וטכנולוגית, לחשוף ולהיחשף ולקחת חלק בנטוורקינג עסקי, מקצועי וחברתי יוצא דופן.
אנו מצפים למעל 3,000 משתתפים, מנהלים ואנשי מקצוע הן מהצד העסקי והן מהצד הטכנולוגי, מכל מגזרי המשק (עסקי, פרטי, ציבורי, ממשלתי, ביטחון, תעשייה, הייטק, אקדמיה ועוד), נפגשים מידי שנה בועידה.
 
להרשמה מוקדמת ולתוכנית הועידה המפורטת: https://israelit2023.forms-wizard.biz/
מצפים לראותכם!
_______4x-100
הלשכה מרחיבה את פעילות מרכזי המצויינות ומקימה שתי קבוצות נוספות:
  • במסגרת ה"תרומה לקהילה" קבוצת מצוינות ל"טכנולוגיה והגיל השלישי" בהובלת חברנו אלכס שפירא שיחד עם חברי ועדת היגוי נוספים מכינה תוכנית פעילות שתפורסם בקרוב.
  • קבוצת מצויינות בתחום הדיגיטל בהובלת עמית קמה מנכ"ל חברת קמדיה נמצאת בהתארגנות.
מגזין הלשכה הגיע ל"גבורות", גיליון ספטמבר הוא ה 80 במספר. הגיליון הראשון הופק במרץ 2016 ומאז יצא לאור מדי חודש, עבר "מתיחות פנים" ומיתוגים עד ל ITech  של היום,  כשהוא כולל עדכונים שוטפים על פעילות הלשכה שהלכה וגדלה ולמעלה מ 600 מאמרים ודעות. זו ההזדמנות להודות לעורכים רז ואריה ולכל הכותבים המתנדבים שתורמים מפרי עטם לתכני המגזין.

גיליון ספטמבר, "גיליון חגי תשרי", כולל גם הפעם מגוון מאמרים ודעות בנושאים ה"חמים" של התעשייה,  יחד עם הפינות הקבועות.

את פינת רגע של היסטוריה בחרנו לייחד הפעם למיחשוב בצה"ל במלחמת יום כיפור, לרגל ציון 50 שנה למלחמה הקשה.
_______4x-100
קריאה נעימה!
 
אלי פרנק - יו"ר הלשכה         יורם אלדר - מנכ"ל         אריה עמית ורז הייפרמן - עורכי המגזין 
_______4x-100
____________...
סקר של חברת מקינזי מגלה שכ-33% מהמשיבים משתמשים בבינה מלאכותית גנרטיבית בארגונים שלהם, כאשר מנהלים בכירים משתמשים בכלים אלו באופן אישי . רמת השימוש כזו יוצרת ציפיות לשינויים בכוח העבודה, במיוחד בתחומי השיווק, המכירות והשירות. 
רק 21% קבעו מדיניות לשימוש ב-Gen AI, תוך ציון סיכונים כמו אי דיוק, אבטחת סייבר ודאגות IP.
השימוש הרב מגביר את הצורך בכישרונות מתאימים; ביקוש מוגבר למהנדסי נתונים, מהנדסי למידת מכונה ומדעני נתונים בינה מלאכותית. למעלה משני שלישים מהנשאלים מתכננים להגדיל את השקעות הבינה המלאכותית בשלוש השנים הקרובות.

לקריאת המחקר המלא במקור
____________-08
ההייטק הוא הענף הצומח ביותר במשק עם התוצר הגדול ביותר והתרומה המשמעותית ביותר לכלכלה. כ-14% מהאזרחים עובדים במקצועות הייטק טכנולוגיים ולא טכנולוגיים, פריון העבודה בהייטק כפול משאר הענפים והשכר גבוה כמעט פי 3 משאר המשק. מהו השכר הממוצע בהייטק? מה קורה כעת להשקעות בסטארטאפים?

לקריאת הדוח המלא
____________...
מחקר חדש שפורסם לאחרונה ב-IDC, בחסות Heap, מגלה שארגונים בעלי רמת בגרות גבוהה של שימוש בנתונים חווים תוצאות עסקיות טובות יותר.  הדוח המלא מגלה כיצד למנף טוב יותר את הנתונים כדי להאיץ את ההצלחה.

לקריאת תמצית הדוח

לקריאת המחקר המלא
____________-08
במאמר, בוחנים חמש פעולות שחדשנים מובילים נוקטים כדי להרחיק אסטרטגית בינם לבין עמיתיהם ולהתעלות עליהם בכל הנוגע לשימוש ב -Gen AI וכיצד גורמים אלו עוזרים ליצור ערך עסקי.

לקריאת תמצית המאמר

לקריאת המאמר המלא במקור
____________...
שלוש דרכים מומלצות שבהן חברות IT יכולות להשתמש ב-PR כדי לא רק למשוך, אלא גם לשמור על העובדים הטובים והמבריקים ביותר שלהן. מדריך קצר

לקריאת המאמר המלא
____________-08
תרבות מקום העבודה מתעצבת מחדש, והעבודה ההיברידית היא מונח אשר כבר לא זר לאף אחד. מגמה זו מביאה חברות רבות להתאים את עצמן ללחץ הגובר לשילוב מודלי עבודה גמישים יותר לפגישות של צוותים שמיקומם הפיזי לא בהכרח במשרד. 
במאמר זה נסקור את היתרונות הבולטים של חדרי ישיבות מבוססות MTR (Microsoft Meeting Rooms) ונראה כיצד פתרונות לחדרי הישיבות של AudioCodes  מממשים את החזון של Microsoft  לעולם עבודה היברידי וגמיש.

לקריאת המאמר המלא 
____________...
הרשות להגנת הפרטיות: יהיה קשה להצביע על הצדקה לאיסוף נתוני מיקום של רכבי המעסיק המותרים בשימוש פרטי, כאשר האיסוף נעשה מעבר לשעות העבודה,  ועל אינטרס של המעסיק, שבכוחו להצדיק איסוף רציף של נתוני מיקום, ככל שמדובר בעובד, שעיקר עבודתו בפעילות משרדית רגילה.

לקריאת גילוי הדעת
____________-08
מערכות AI חזקות יותר ומשתחררות בקצב מהיר יותר ויותר. ובכל זאת, נראה שאף מעבדת בינה מלאכותית אחת לא סיפקה תיעוד משתמש כלשהו. מבין השימושים  המתוארים: כתיבת דברים, יצירת תמונות, העלאת רעיונות, הפקת סרטונים, עבודה עם מסמכים ונתונים, קבלת מידע ולמידה 

לקריאת המדריך המלא 
____________...
לפני חודש הלך לעולמו חברנו אל"מ (בדימוס) שמואל שטינמיץ ז"ל, לזכרו הועלה למדף הספרים הספר שכתב עם חברנו שאול לביא יבל"א על "ניהול והתנהלות מזן חדש – כאורח חיים" . הספר עוסק בגישות ניהול והתנהלות נאותות, אשר סוחפות לעשייה ברוכה. המדובר בניהול מזן חדש, אשר מתמקד בחדשנות ויצירתיות, יוצר הנעה לעובדים, השותפים ליצירה, רותם אותם כפעילים להנצחת הארגון וקידומו, תוך דאגה כנה לרווחתם, הקשבה למצוקותיהם, חתירה מתמדת להשתלמותם והרחבת בסיס הידע שלהם.

לקריאת הספר המלא
____________-08
במחקר חדש של חברת גרטנר נמצא כי מעברים חלקים בערוצים דיגיטליים מגבירים את נאמנות הלקוחות, חוסכים זמן ומשאבים, משפרים המלצות מפה לאוזן ומגדילים את שביעות רצון הלקוחות הכללית.

כדי ליישם מעברי ערוצים ב"מאמץ נמוך" בהם התקשורת או האינטראקציות בין פלטפורמות או ערוצים שונים יתאפיינו במינימום הפרעה או אי נוחות, סופקו במחקר מספר המלצות לארגונים.
____________...
מודל PAEI של פרופ' יצחק אדיג'ס, הוא אולי המודל החשוב ביותר בהבנת מרכיבי הניהול וסגנונותיו. הוא מסייע בידינו להבין 'מחלות ארגוניות' ובעיות בניהול; ובעצם, מסביר בעיות בחיים בכלל… לפניכם אוסף כל המאמרים שהופיעו באתר 'ייצור ידע', אודות מודל PAEI, על פי הכותבים (בסדר הא"ב). קריאה נעימה!

לאוסף המלא
____________-08
הצ'טבוט החדש של ChatGPT  ו  OpenAIמציג לנו בעיה: איך נדע אם מה שאנחנו קוראים באינטרנט, נכתב ע"י אדם או מכונה? המאמר המלא מציג פתרונות שונים שיעזרו לנו לזהות.

לקריאת המאמר המלא 
____________-09
____________-09
____________-09
____________-09
במלחמת יום הכיפורים היו מערך ניהול כוח האדם והמערכות הלוגיסטיות בצה"ל מבוססים במלואם על מחשוב, שהתבצע במתקן המחשב המרכזי בממר"ם ותרם מהותית ליכולת צה"ל בנושאים אלה.

למאמר המלא 
____________-09
____________-10
מחקר חדש שפורסם על ידי חוקרים מאוניברסיטת קורנל מציג מודל בינה מלאכותית שאומן לשחזר סיסמא על פי הצליל של הקלדות המקלדת שלכם. ואם חשבת להקליד בשקט, תגלו שבכלל גלי הקול הם אלו שהיו הבסיס לאימון המודל

קרא עוד

למחקר המלא
____________-11
מודל חדש של מייקרוסופט בשם גורילה מציג שוב בדומה ל AutoGPT ניצנים של בינה מלאכותית כללית (AGI) המודל החדש יודע להתחבר לממשקי API של מערכות שונות בכדי לבצע פעולות גם הוא לא אומן עליהם מראש.

לצפייה בסרטון
____________-10
העוזרת שזכתה לכינוי Intuit Assistant פועלת על GenOS, מערכת הפעלה מבוססת בינה מלאכותית שפותחה על ידי Intuit, באמצעות מודל LLM פיננסי של החברה עצמה.לקוחות החברה שהם עסקים קטנים יוכלו להנות מעוזרת חינמית דמוית ChatGPT שתסייע להם בקבלת החלטות פיננסיות על בסיס המידע הפרטי שלהם, לצד ביצוע משימות לקידום העסק שלהם.

להמשך קריאה

​לצפייה בסרטון
____________-11
מוסדות החינוך בישראל מתקדמים בשעה טובה לפס הרחב, אבל עם הגידול בקצב ובאפשרויות מגיעות הסכנות. פתרון Umbrella מבית חברת סיסקו בשיתוף בזק בינלאומי ידאג לחסום ולמנוע גישה לאתרים שאתם ממש לא רוצים שילדיכם יבקרו בהם, וימנע מהם לנצל את האינטרנט לגיימינג והורדת סרטים. היתרון הגדול - החסימה מתבצעת כבר בענן. כך זה עובד בפועל
 
____________...
____________-10
____________-11
____________-10
____________-11
____________-10
____________-11
_______4x-100
____________-10
____________-11
____________-10
____________-11
_______4x-100
_______4x-100
_______4x-100
_______4x-100
_______4x-100
____________...
להצטרפות לחברות ארגונית 
____________...
להצטרפות לחברות אישית 
 למתן חסות לאירועי הלשכה ניתן לפנות בטלפון:03-9040997 או במייל: sheli@israel-it.org
אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה