____________...
____________...
תנועת המושבים מסכמת חודש של פעילות 
תנועה במסע: ״לעולם לא עוד״
______-_____...
המשלחת הרשמית של תנועת המושבים, ‘תנועה במסע׳ לפולין התקיימה השנה בשיתוף המועצה האזורית דרום השרון. 
במסע לקחו חלק 45 משתתפים ממושבי התנועה מכל רחבי הארץ וכיבד בנוכחותו מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח.
המשלחת ביקרה במחנות ההשמדה בלזץ, מאידנק ואושוויץ בירקנאו, בגטו ורשה, באתרי הנצחה, בבתי כנסת עתיקים ובבתי עלמין והתקיים בהובלת מנהל אגף חברה וקהילה בתנועת המושבים, קובי שמואל ומנהלת עמותת תפוח מ.א דרום השרון, מירית כץ אשר הובילה מטעם המועצה ועל ידי מדריכת המסע חני אפרימוב. 
 
עמית יפרח: ״המסע לפולין משריש את החשיבות שלנו ללמוד על עברנו, לזכור את השואה ולהוקיר את אחינו ואחיותינו שמתו על קידוש השם. אך לא פחות אנחנו פה להדגיש את התקומה של העם היהודי להרים ראש, להילחם על עתידנו ולומר- לעולם לא עוד״
סיור במושבי העוטף עם רשמת האגודות השיתופיות
_______2_2
קיימנו החודש סיור משותף עם רשמת האגודות השיתופיות, טלי ארפי ומפקח אזור הדרום, משה יהודה במושבי העוטף. במהלך הסיור נפגשנו עם הנהלות המושבים - נתיב העשרה, עמיעוז ומבטחים ללמוד על האתגרים והצרכים השונים באגודות ושמענו על ההתמודדות הקהילתית אחרי השבת השחורה.
במהלך הסיור נתנו כבוד לנופלים ולנרצחים במלחמה מנתיב העשרה ומבטחים וביקרנו בשתי האנדרטאות שהוקמו לזכרם במושבים. 
מצמיחים דור של מנהיגים!
_______2_2
קיימנו מפגש עם החניכים בני הנוער במסגרת מפעל סמינרי ט׳ של חטיבת הנוער בני המושבים. מדובר ב-650 חניכים אשר הופכים להיות חונכים. 
מזכ״ל התנועה, עמית יפרח אמר בפני בחניכים: ״התגאיתי להיפגש עם חניכים המפונים מהצפון ומהדרום, לשמוע את הסיפורים האישיים שלהם ולהיחשף לנוער אשר הגיע ללמוד, לקבל כלים ולהפוך להיות מדריך ומנהיג אזורי. בני הנוער הללו הם מלח הארץ, ילדים ערכיים, בעלי משמעות, חזון וערכים. אני גאה בתנועת הנוער שלנו, בני המושבים״.
 
מנהלת בני המושבים, עידית תדהר: ״אנחנו גאים במאות החניכים שלנו שבוחרים להפוך למדריכים. בחירה שמביאה איתה אחריות, עשייה חברתית והנהגה. במהלך הסמינר הם נפגשו עם בני נוער מכל רחבי הארץ, התמודדו עם אתגרים פיזיים וחברתיים , גיבשו תפיסת עולם וקיבלו כלים בהדרכה. ברור היום יותר מתמיד עד כמה חשובה פעילות תנועת הנוער לבניית החוסן של הקהילה במושב וזוהי המשימה שלנו״.
מושב שילת -
ברוכים הבאים לתנועת המושבים
_____25
נפגשנו עם הנהלת מושב שילת שבמועצה האזורית חבל מודיעין אשר הודיעה כי בחרה לשתף פעולה ולקבל אתשרותיה המקצועיים של תנועת המושבים באופן קבוע. 
אנו מודים לועד ההנהלה ונעשה הכל כדי לקדם את הנושאים שעל סדר היום של האגודה.
מקדמים בתחום החקלאות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את התיקון לחוק המים
_______2_2
העברת החוק בקריאה טרומית לקראת הליך החקיקה היא המשך של עבודה מאומצת ומבורכת לתיקונו של עוול מתמשך שמטרתה לשנות את אופן קביעת מחירי המים לחקלאות כך שישקלו בה בין השאר רכיבי עלויות שונים שמובאים בחשבון היום, יכולת התשלום בהתאם לכושר הנשיאה של החקלאים, סוגי המים בכל האזורים ועוד. עלויות המים הגבוהות מונעות פיתוח חקלאות מתקדמת בעיקר עבור חקלאים בפריפריה הצפונית והדרומית.
אנו מברכים על ההתקדמות בתיקון החוק אשר יביא צדק לחקלאי המדינה ומודים את חה"כ אלון שוסטר ורם בן ברק, חברי וחברות כנסת מהשדולה החקלאית ושותפים רבים מהמגזר החקלאי.
תוגדל מכסת העובדים הזרים בענף החקלאות
__________30
מדובר בהחלטה חשובה אשר מחזקת את החקלאים בישראל המשוועים לידיים עובדות כדי לספק תוצרת חקלאית ולהמשיך ולחזק את ביטחון המזון של אזרחי ישראל. חקלאי ישראל ממשיכים לעבוד ולעבד את אדמותיהם בגבולות, זאת תחת אש ולמרות המלחמה בדרום ובצפון. אני מודה לשר החקלאות ולמנכ״ל המשרד על העבודה המשותפת ועל עמידתם האיתנה לצד החקלאים בתקופה זו. 
מזל טוב למושבים גבע הכרמל ובית עזרא! 
____________...
החברה הכלכלית של תנועת המושבים, מושב כלכלי קיימה החודש שני טקסים חגיגיים במסגרתם העניקה למושבים גבע הכרמל ובית עזרא את התב"ע המאושרת.
מנכ"ל החברה, איתם בירגר: "התכנית מעניקה זכויות חדשות ורחבות הן ברמת האגודה והן ברמת הנחלות, זכויות שאינן ברורות מאליהן במרחב הכפרי במדיניות הנוכחית של הרגולטור.
בעלי הנחלות יוכלו לבנות בית שלישי, לפצל עד שני מגרשים מהנחלה, זכויות בניה למגורים בהיקף של 845 מ"ר (ל3.5 בתים) ושימושי פל"ח. בשטח החקלאי חל שיפור משמעותי ביכולת להקים מבני משק ייעודיים, הלנת עובדים והתאמה לצרכי החקלאות במושב.
ברמת האגודה התכנית מטפלת בכלל התשתיות והצרכים הציבוריים, מענה לכלל הגילאים מ-0 ועד 120 ואף מעניקה זכויות למסחר של למעלה מ-1000 מ"ר.
אנו בסיומו של המסע, וגאים בדרך ובתוצאה. אני מודה לכל השותפים לעשייה". 
השתתפות בדיונים בכנסת לשיקום ותקומת יישובי הצפון
השתתפנו בדיונים שונים בכנסת בנוגע לשיקום יישובי הצפון והעלינו את הצורך להקים מנהלת תקומה עבור יישובי הצפון אשר תדאג לעתיד הישובים, כפי שקיים בעוטף. 
 
המצב באזור קו התפר של יישובי השרון:
"על מדינת ישראל להתעורר כאן ועכשיו ולהיערך לאיום המוחשי ברמה הלאומית"
כחלק מהעלאת הנושא על סדר היום הציבורי, התראיין מזכ"ל התנועה בכדי התקשורת וציין כי ה-7 באוקטובר לחלוטין יכול להיות כאן במרכז הארץ בישובי ובמושבי השרון. על מדינת ישראל להתעורר כאן ועכשיו ולהיערך לאיום המוחשי ברמה הלאומית. לא ייתכן שמאות משפחות נמצאות תחת סיכון ממשי של חייהם יום ביומו".
נתיב העשרה: כנס שותפים לדרך 
___________49
מזכ"ל התנועה, עמית יפרח השתתף באירוע שערך מושב נתיב העשרה שכולו הכרת הטוב לשותפים לדרך שתמכו וליוו את המושב מהשבת השחורה ועד היום . המושב והקהילה עברה דרך ארוכה מתהום הנשיה ועד לתחילתו של שיקום ארוך ומורכב. הנהגת המושב שיתפה אותנו בתוכניות לעתיד עם הרבה מאוד אמונה ורוח איתנה לימים טובים, לקהילה מגובשת וחקלאות משגשגת עד התלם האחרון. 
ואנחנו השותפים לדרך אומרים תודה למושב על הזכות שנפלה בחלקנו להיות חלק מהדרך ושנמשיך ללוות אותם לאורך הנתיב תמיד. 
מצלמים חקלאות

התמונה צולמה על ידי צלמת החקלאות, מרינה פורמן לוי.

להזמנת צילומים או תמונות, ניתן לפנות ישירות למרינה בטלפון :  052-3741716 
______29
ולמרות הכל...
אנחנו נמשיך לזרוע, לעבד, לשתול, לכרום, לגדל - 
כי אין לנו חקלאות אחרת
ואין לנו מדינה אחרת

תנועת המושבים - שליחות לאומית שהיא זכות 
___________42
אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה