אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
header_1
עורכי הדין     |     תחומי עיסוק     |     אודות GS     |     כתבו לנו
main
עו"ד חגית בלייברג
עו"ד צחי חליו

משבר הקורונה - תעשיית המוצרים המזויפים

 
לקוחות יקרים,

לאחרונה פורסם על-ידי ה-International Criminal Police Organization ("האינטרפול"), כי עבריינים מנצלים את חרדת הציבור בעקבות וירוס הקורונה כדי להונות קורבנות תמימים ברשת האינטרנט. לפיכך, פרסם האינטרפול אזהרה לפיה הארגון מעודד את הציבור לנקוט משנה זהירות ברכישה של ציוד רפואי באופן מקוון במהלך משבר הבריאות הנוכחי, וזאת בשים לב לכך שעבריינים מנצלים את המצב כדי לבצע מגוון הונאות כספיות, מכירה של מוצרים מזויפים וכיוצ"ב.

המשבר הנוכחי הביא לעלייה חדה בביקוש למסכות מגן וציוד רפואי אחר, כאשר במקביל מלאי מוצרים אלו בחנויות הקמעונאיות הפיזיות אזל. הדבר גרם לכך שבתוך זמן קצר הופיעו ברשת האינטרנט חנויות מקוונות מזויפות, אתרי אינטרנט וחשבונות (פרופילים) ברשתות החברתיות המתיימרים למכור מוצרים אלה.
ההונאה מתבצעת במספר שיטות, ובכלל זה מכירת מוצרים מזוייפים באיכות ירודה או מכירת מוצרים הנחזים להיות מקוריים ואי אספקתם לאחר ביצוע התשלום.

לקריאת המזכר המלא לחצ/י כאן.

אנו עומדים לרשותכם בכל עת בכל שאלה או הבהרה, ככל שיידרש, לצורך בחינת האפשרות לביצוע פעולות אכיפה ומניעה מיידיות, לרבות במסגרת תקופת תחולתן של תקנות שעת חירום.
הסקירה לעיל הינה בבחינת תמצית. המידע הכלול בה נמסר למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין במידע כדי להוות ייעוץ משפטי. לקבלת פרטים נוספים אנא פנו לעו"ד חגית בלייברג, שותפה, ראש מחלקת ליטיגציה תאגידית, מנהלית ותובענות ייצוגיות, במשרדנו, בדוא"ל:hagit.blaiberg@goldfarb.com  או בטלפון 03-6089941 או לעו"ד צחי חליו, שותף, במחלקת ליטיגציה תאגידית, מנהלית ותובענות ייצוגיות, בדוא"ל:tzahi.halio@goldfarb.com או בטלפון 03-6089941.