אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
header_1
עורכי הדין     |     תחומי עיסוק     |     אודות GS     |     כתבו לנו
 
main
עו"ד עופר רביד
עו"ד אורית זילוני-קליינמן
משבר הקורונה - יציאה מהסגר 
לקוחות יקרים,
ביום 15 באוקטובר 2020 החליטה הממשלה, לאור שיפור במדדי התחלואה, לבטל את המגבלות המחמירות על מקומות עבודה. ביום 16 באוקטובר 2020 התפרסם תיקון לתקנות המיישם זאת¹. משמעות הדבר הינה חזרה למצב המשפטי ששרר לפני ה-25 בספטמבר 2020 (קרי לפני כניסתה לתוקף של הוראת השעה המחמירה), בכל הנוגע לשהייתם של עובדים במקומות עבודה.
ברמה הפרקטית, החל מהיום (18 באוקטובר 2020), כל מקומות העבודה (למעט מקומות עבודה שהינם מקומות פתוחים לציבור ומשרתים קהל², כפוף לחריגים) יהיו רשאים לחזור לעבוד, תוך שמירה על כללי התו הסגול -
  1. מינוי ממונה על ענייני קורונה שיהיה אחראי על שמירת הכללים המפורטים בתקנות (לרבות שמירת מרחק של 2 מטרים, הקצאת ציוד אישי קבוע ככל הניתן, ביצוע מדידת חום, קיום פגישות מקצועיות בהשתתפות של לא יותר מ-10 אנשים, מתן אפשרות לביצוע עבודה מהבית, מתן הנחיות בדבר שמירה על היגיינה וכדומה);
  2. יידוע העובדים במקום העבודה לגבי הכללים שבתקנות באמצעות הצבת שילוט במקום בולט לעין;
  3. חתימה על הצהרה בנוסח הקבוע בתוספת הראשונה של התקנות על-ידי המנכ"ל ועל-ידי הממונה על ענייני הקורונה.
* * *
נבקש בהזדמנות זאת לאחל לכל לקוחותינו חזרה קלה לשגרה (גם אם בשגרת קורונה מדובר) ובריאות איתנה. כדרכנו, אנו במחלקת דיני עבודה ורילוקיישן נמשיך לעמוד לרשותכם בכל שאלה או הבהרה ולעדכנכם בכל התפתחות.


¹תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה) (הגבלת פעילות במקומות עבודה) (תיקון) (תיקון מס' 3), התשפ"א-2020.
²בהתאם לדברי ההסבר של התקנות החדשות, מקומות עבודה שאינם פתוחים לקהל הרחב יהיו רשאים לקבל לקוחות במשרד (כמובן בהתאם לתנאי התו הסגול).
הסקירה לעיל הינה בבחינת תמצית. המידע הכלול בה נמסר למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין במידע כדי להוות ייעוץ משפטי. לקבלת פרטים נוספים, אנא פנו למחלקת דיני עבודה ורילוקיישן בטלפון: 03-6089853, או לשותף האחראי על הטיפול בעניינכם במשרדנו.