לחץ לקבלת לגרסה הנגישה
אם אינך רואה את הדוא״ל לחץ כאן
 
logo_en_1
אלפי ישראלים זכאים להחזרי "עמלות שקטות" שנגבו על-ידי בנקים בשוויץ 
20.5.2020 
en_headline_...
en_image2
ביהמ"ש העליון בשוויץ קבע כי במשך שנים נגבו מחשבונות המשקיעים בבנקים השונים עמלות שלא כדין. כעת ניתן בהליך יזום לקבל החזרים בגין עמלות אלו.
 
משקיעים ואנשי עסקים רבים מרחבי העולם ניהלו חשבונות בבנקים שונים בשווייץ לאורך השנים האחרונות. רבים מהם יופתעו לגלות כי הבנקים חייבים להשיב להם כיום סכומי כסף לא מבוטלים - וזאת בשל גביית עמלות שלא כדין. זכאותם של בעלי החשבונות להחזר נקבעה והושרשה בשורה ארוכה של פסקי דין שנפסקו על-ידי בתי המשפט בשוויץ, לרבות בית המשפט העליון בשוויץ.
 
"ישנם משקיעים ישראלים רבים שכלל לא מודעים להיותם זכאים להחזרים בגין עמלות שנגבו מהם על-ידי הבנקים  לאורך השנים, שלא כדין", אומר עו"ד ורו"ח מוטי סבן, שותף במשרדנו. "במרבית המקרים מדובר בהחזרים בהיקפים משמעותיים, כ־2% משווי כלל נכסי החשבון ואף יותר מכך. בעל חשבון שבו נוהלו מיליון דולר, לדוגמה, עשוי להיות זכאי להחזר של כ־20 אלף דולר ויותר, סכום משמעותי לכל הדעות".
 
בעת האחרונה עוד ועוד בעלי חשבונות בשוויץ פועלים לממש את זכותם לקבלת החזרים הכספיים. "לאחרונה הולך וגובר זרם הלקוחות הישראלים שפתחו בהליך באופן פורמאלי", מספר עו"ד ליאור נוימן, שותף מנהל תחום המסים במשרדנו.
לקריאת הכתבה המלאה בנושא שפורסמה ב"גלובס" לחצו כאן >>
______14
לקריאת הכתבה המלאה בנושא שפורסמה ב"כלכליסט" לחצו כאן >>
______14
ש. הורוביץ ושות׳
רחוב אחד העם 31, תל אביב יפו
טלפון: 5670700 03

s-horowitz.com

חפשו אותנו גם ב:
en_bottom_gray
כל הזכויות שמורות לש. הורוביץ ושות' © 2020.
דיוור זה מיועד למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין בו משום התחייבות כלשהי לדיוק ו/או שלמות המידע הכלול בו. אין להתייחס ו/או להסתמך על הכתוב כעל ייעוץ משפטי מקצועי או תחליף לייעוץ שכזה. הסתמכות על תוכנו של דיוור זה ו/או שימוש בו, לא ייצרו בשום אופן יחסי עורך-דין – לקוח בינך לבין ש. הורוביץ ושות' ולא יהיה בהם כדי להטיל על ש. הורוביץ ושות' אחריות כלשהי לתוצאות שתגרמנה מכך. תוכנו של דיוור זה והזכויות בו יישארו בכל עת בבעלות ש. הורוביץ ושות'.