____________...
_________
מקדמים על סדר היום הציבורי את המרחב הכפרי
בפגישה עם שר החקלאות, אלון שוסטר
ושר האוצר, ישראל כץ 
________._24...
מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח וראשי המרחב הכפרי נפגשנו השבוע, ביוזמת שר החקלאות, אלון שוסטר עם שר האוצר, ישראל כץ והעלו בפניו את הנושאים העומדים ותלויים במרחב הכפרי הן הדחופים בשל משבר הקורונה והן העקרוניים בענפים השונים.  

יפרח אמר: ״אני מודה לשרי האוצר והחקלאות על ההקשבה והנכונות לדון בפיצויים לענפים שנפגעו קשות בקורונה ובנושאי המגזר הכפרי בכלל. אנו מודעים לכך שהקדנציה הקרובה משמעותית ומכריעה עבור לא מעט ענפים במגזר החקלאי ואני סמוך ובטוח שיחד עם שר החקלאות אנחנו נקדם את סדר היום של המרחב הכפרי ונחזק את החקלאות הישראלית״ .
התנועה בשטח! 
תנועת המושבים קיימה סיור במושבים בגליל המערבי  
מפגש עם הנהלת מושב אבן מנחם 
________._24...
הנהלת תנועת המושבים קיימה סיור בגליל המערבי. הסיור נפתח בישיבה מקצועית עם הנהלת מושב אבן מנחם.

בפגישה שהתקיימה בהשתתפות מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח, ראש המועצה, שמעון גואטה, יו"ר ארגון מגדלי העופות, מוטי אלקבץ והנהלת תנועת המושבים, העלה חבר הנהלת המושב, ברוך לגזיאל את הנושאים שהם צריכים את עזרתה של תנועת המושבים לרבות – נושאי קרקעות – איוש נחלות וחוק ההתיישבות, נושאים חקלאיים ואף נושא המים באזור.
מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח סקר בפניהם את פעילות תנועת המושבים והתנועה תמשיך ללוות את המושב.

 
מפגש וסיור במושב בן עמי: 
 "מעורר השראה לראות את הדור הצעיר חי ונושם את החקלאות במושב ועובד בה לצד עידוד תיירות כפרית וחשיבה קדימה על עתיד המושב"
__________._...
הנהלת התנועה המשיכה למושב בן עמי. מושב בן עמי הוא מושב חקלאי בו יש 65 נחלות וצעירים רבים במושב עוסקים בחקלאות.
במהלך הפגישה העלו חברי הנהלת המושב אסף אמסטרדם וניצן סנש את הסוגיות אותם הם רוצים להמשיך ולקדם במושב לרבות בנושאי קרקעות, חיזוק החקלאות ותמיכה וחיזוק בתיירות הכפרית במושב.
עם תום הפגישה קיימה הנהלת התנועה סיור חקלאי במושב ונחשפה לדור הצעיר שעוסק בחקלאות זאת לצד התיירות הכפרית.
הסיור החל במשק סנש המגדל אבוקדו ואף הרחיב את פעילותו לגידול ניסיוני של חצי דונם פטל אדום במצב מנותק. משם נסעו לבוסתן אורגני הקיים 25 שנה במושב בו יש 13 זנים של פטל שחור (אוסנה). בבוסתן קיימים תיירות כפרית אליו מגיעים תושבים מכל רחבי הארץ לסיור ונחשפים לחקלאות ולגידול האורגני של האוסנה.  
משם נסעו למשק נהרי ונפגשו עם עומר נהרי, בן 31, דור שלישי במושב המגדל פפאיה לייצור מקומי. הסיור הסתיים בחממת חסה בגידול הידרופוני של משק אמסטרדם.

מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח התרשם מאוד מהדור הצעיר שמנהל את החקלאות במושב ואמר: "זה מעורר השראה לראות את הדור הצעיר חי ונושם את החקלאות במושב ועובד בה לצד עידוד תיירות כפרית וחשיבה קדימה על עתיד המושב".
 
תנועת המושבים בפגישה עם הנהלת מושב לפידות
_______._24....
הסיור הסתיים בפגישה עם הנהלת מושב לפידות.
גרשון שמואל, יו"ר הנהלת המושב סיפר שבמשך 30 שנה לא הגיעה הנהלת תנועת המושבים למושב וכי הם מתרגשים מפועלה של התנועה להיות בשטח ולקדם את צרכיו. במהלך הפגישה עלו נושאים בתחום הקרקעות – חוזה חכירה לדורות, חוק ההתיישבות זאת לצד בעיות בתחום החקלאות שאותם תנועת המושבים תלווה ותעזור.
 
מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח: "הקשר עם המושבים חשוב לנו מאוד. כבכל שבוע אנחנו יוצאים אל השטח, נפגשים עם הנהלות המושבים ומקיימים סיור שבסיומו אנו מקדמים נושאים וצרכים שונים של המושבים".
מקדמים נושאי קרקעות ברחבי הארץ! 
_______._24....
מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח השתתף השבוע בשתי ישיבות הנהלה במושבים במרכז הארץ- במושב אביגדור ובמושב משמר איילון. במהלך הישיבות עלו סוגיות בנושאי חוק ההתיישבות, היוון הנחלות ותכניות הרחבה שבכוונת התנועה לעזור ולקדם עבור המושבים. 

יפרח אמר: ״בכוונתנו להמשיך לחזק ולקדם עבור המושבים את נושאי הקרקעות, היוון הנחלות ותכניות ההרחבה במושב״.

 
_______._24....
מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח נפגש השבוע גם עם הנהלת מושב מגן שאול שבמועצה האזורית הגלבוע לקידום הנושאים שעל סדר היום במושב. 
 
מפגש עם רפתנים: "עלינו לשמור על ענף החלב ולייצר אשר יבטיח את המשכיות הענף לדורות הבאים" 
_______._24....
תנועת המושבים, התאחדות מגדלי הבקר והמועצה האזורית עמק יזרעאל קיימו השבוע מפגש רפתני העמק.

מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח
אמר: "זוהי תקופה מאתגרת לענף החלב ולחקלאות כולה, אנחנו ניצבים בפני ממשלה חדשה שהיא על פניו ידידותית יותר לנושאים של ההתיישבות והחקלאות. עלינו לשמור על ענף החלב ולייצר הסדר המבוסס על הסכמה, אשר מחזק את הרפתן המושבי, עוצר  את השחיקה ברווחיות ומבטיח את המשכיות הענף לדורות הבאים ויחד עם ההתאחדות נקדם זאת".

מנכ"ל התאחדות מגדלי הבקר, ליאור שמחה אמר: "אני מאמין גדול בשיתוף פעולה למען המטרות המשותפות שיש לנו. חשוב לי מאוד לשמר את הרפתות בכל המגזרים. זה הזמן לאחד כוחות מול הממשלה החדשה ואני מאמין שננצח". 

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר: "אנחנו חייבים ללכת יחד. מספר החקלאים ירד מתחת  לקו האדום וכך גם בענף הרפת". 
קהילה מנצחת קורונה!
תנועת המושבים מזמינה אותך לצפות בסיכום פעילות תנועת המושבים בגל הראשון של הקורונה.

לצפייה בסרטון - לחץ כאן
הייבוא הוא לא הפתרון לכל בעיות יוקר המחיה /
מאמר של מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח שפורסם השבוע בגלובס
ייבוא של סחורה חקלאית איננו פתרון ליוקר המחיה!
ממוצע סל הירקות והפירות של משפחה ממוצעת לחודש מהווה רק 2.6% מכלל הצריכה.
ממליצים מאוד לקרוא את המאמר של מזכ״ל תנועת המושבים, עו״ד עמית יפרח שהתפרסם בגלובס בנושא.

לקריאת המאמר - לחץ כאן
אגף חברה וקהילה  
 
_______._24....
מנהל אגף חברה וקהילה, קובי שמואל השתתף במפגש מנהלי ישובי באשכול אשר התקיים השבוע במושב תלמי אליהו. מדובר בפורום אזורי המתכנס אחת לחודש. במהלך המפגש הציג שמואל את פעילות תנועת המושבים ואת הכנסים, הקורסים וההכשרות שהתנועה מארגנת. במפגש אף השתתף ראש המועצה, גדי ירקוני. 
מנהל אגף חברה וקהילה, קובי שמואל: ״חשוב לנו לפעול לחיזוק הקהילות במושבים. אני מודה לפורום מנהלי היישובים באשכול על ההזמנה ועל שיתוף הפעולה לחיזוק הקהילות במרחב הכפרי״.
אגף קרקעות ואגודות שיתופיות
 
מנהלת אגף הקרקעות בתנועת המושבים, עו"ד מיכל בוסל פרסמה עדכון בנושא כינוס אסיפות כלליות לאור המגבלות שנקבעו בתקנות שעת חירום בעניין נגיף הקורונה.

לקריאת העדכון המלא - לחץ כאן
אגף המשק
 
  • עובדים זרים- ממשלת תאילנד החליטה שתאפשר הוצאת פועלים חדשים לעבודה בישראל החל מ- 01.07.2020. נכון לרגע זה קיימת הנחייה כי כל עובד זר שיגיע ארצה , ייאלץ להיכנס לשבועיים בידוד וכך גם החוזרים מאינטר ויזה ארצה. אנו פועלים אל מול משרדי הממשלה למתווה שבמסגרתו המדינה תישא בעבור ההוצאה הנוספת של שהיית העובדים בבידוד או לחלופין שהבידוד יבוצע במסגרת המשק הפרטי של כל חקלאי. אנו נעדכן בהתפתחויות בהמשך.
  • מחירי המים- בתאריך 01.07.2020 אמורים להתעדכן מחירי המים לחקלאות ומי השתייה. אנו נעדכן בקרוב ולאחר החלטת מועצת רשות המים בנושא.
____________...

עדכונים ממבט מושבים:
  1. מרחב מרכז ברשות מקרקעי ישראל אישר את מפות המשבצת של המושבים בית אלעזרי וגן יאשיה. המושבים מתקדמים כעת לחתימה על הסכמי המשבצת.
  2. מבט מושבים יחד הנהלת מושב כנף קיימו ישיבה לקידום הנושאים שעל סדר יום האגש"ח והמשך קידום התכנית לצורכי רישום של המושב.
  3. מושב בית חנניה: התקיימה ישיבה בה דווח על התקדמות בתב"ע של המושב לבית השלישי והזכויות החדשות לפני דיון בועדה המחוזית.
  4. מושב מנוחה: המושב לפני אישור מתווה התב"ע החדשה שלו.
  5. התקיימו פגישות למיפוי צרכי האגודות במטה יהודה– בקוע ונס הרים ופגישות לקידום מיזם כלכלי עם מושב רמת רזיאל.
  6. מבט מושבים ממשיכה בהוון נחלות! השבוע הגישה 9 נחלות נוספות במושב גימזו לרמ"י.
  7. מושב שחר: התקיימה פגישת עבודה בנושא עיבוד יעיל. 
 
מנכ"ל מבט מושבים, איתם בירגר: "מבט ממשיכה מושבים להעניק שירות וסיוע לכלל הנושאים שעל סדר היום של האגודה. עם היציאה ממשבר הקורונה עוד ועוד מושבים מקדמים את התשתיות התכנוניות והקניינות ואנחנו פועלים תמיד לרשות המושבים". 
מצלמים חקלאות! 
 
התמונה צולמה על ידי צלמת החקלאות, מרינה פורמן לוי.

להזמנת צילומים או תמונות, ניתן לפנות ישירות למרינה בטלפון :  052-3741716 
 
____________...

תנועת המושבים מאחלת לכם ולבני משפחותיכם שבת שלום!