אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
header_1
עורכי הדין     |     תחומי עיסוק     |     אודות GS     |     כתבו לנו
 
main
memo_1_1

בקשת התאחדות התעשיינים להקלות בלוחות זמנים להגשת דיווחים ובקשות להיתרים

לקוחות נכבדים,

נבקש להביא לידיעתכם את החלטת המשרד להגנת הסביבה מהיום (17.3.2020), בקשר עם פניית  התאחדות התעשיינים, במסגרתה התבקש המשרד להגנת הסביבה, נוכח משבר הקורונה, לתת הארכה אוטומטית להיתרים קיימים, להעניק דחייה לדיווחים נדרשים מתוקף היתרי פליטה לאוויר או מפל"ס, וכן להימנע מפיקוח יזום והקפאה של קידום ויישום דרישות רגולטוריות חדשות. לקישור לפניית התאחדות התעשיינים – לחצ/י כאן
 
החלטת המשרד להגנת הסביבה, המפורטת במכתבו מהיום של מר גיא סמט, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, קובעת כי בכל הנוגע להיתרים קיימים, המשרד להגנת הסביבה יקדם הארכה אוטומטית ככל הניתן ואף יפעל להארכת היתרים קיימים העתידים לפוג בעוד שלושה חודשים. כן ציין מנכ"ל המשרד, כי בקשת ההתאחדות בקשר עם דחיית מועדי דיווחים התקבלה, כאשר דיווחים על אירועים חריגים מחויבים בכל מקרה בדיווח והמועדים הקבועים לביצועם לא ישתנו.
 
בכל הנוגע לבקשה בעניין הימנעות מפיקוח יזום והקפאת דרישות רגולטוריות חדשות, מנכ"ל המשרד מסביר כי המשרד אינו יכול להיענות לבקשות אלה, אולם מציין כי מטבע הדברים ונוכח הנסיבות, תינתן הנחיה לפיה יש למקד את פעולות הפיקוח במצבים היוצרים סיכון משמעותי לציבור ולסביבה, כאשר עיכובים בביצוע דרישות רגולטוריות חדשות ייבחנו לגופם.
 לקישור למכתבו של מנכ"ל המשרד לחצ/י כאן.
 
על-פי האמור במכתב, צפויות להתפרסם הנחיות מפורטות לגבי התעשייה בהמשך.
 
יצוין, כי במקביל, התקבל עדכון מטעם המשרד לפיו דיווחים שנתיים למפל"ס יתקבלו עד ליום 30.5.2020. 
 
אנו נמשיך לעדכן.
 
בברכת בריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה,
 
מחלקת דיני סביבה וקיימות.
* * *
הסקירה לעיל הינה בבחינת תמצית. המידע הכלול בה נמסר למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין במידע כדי להוות ייעוץ משפטי. לקבלת פרטים נוספים, אנא פנו לעו"ד עידית רייטר, ראש מחלקת דיני סביבה וקיימות, בדוא"ל: Idit.Reiter@goldfarb.com ו/או בטלפון 03-7101666.