אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
header_1
עורכי הדין     |     תחומי עיסוק     |     אודות GS     |     כתבו לנו
 
main
memo_1_1


טיוטת חוברת התכנית הכלכלית לשנת 2020 - חוק ההסדרים

לקוחות נכבדים,

משרד האוצר פרסם לאחרונה את טיוטת חוברת התכנית הכלכלית לשנת 2020 - חוק ההסדרים, הכוללת את טיוטת ההחלטות שבכוונתו לקדם במסגרת חוק ההסדרים ותקציב המדינה הקרוב.
 
בין היתר, נקבעו במסגרת תוכנית זו הוראות לייעול הליכי הרגולציה במשרד להגנת הסביבה, לרבות הליך מתן ההיתרים הסביבתיים, וזאת על מנת לספק וודאות לעסקים ולמען שיפור הראייה הסביבתית הכוללת של הרגולטור. הליך זה כולל את תיקונם של חוק אוויר נקי, תשס"ח- 2008, חוק החומרים המסוכנים, תשנ"ג- 1993, חוק מניעת זיהום הים ממקורות יבשתיים, תשמ"ח- 1988 וחוק רישוי עסקים, תשכ"ח- 1968.
 
במסגרת טיוטה זו, מוצע כי כלל ההיתרים הסביבתיים יאוחדו תחת היתר אחד בלבד, שיכלול את כל התנאים הסביבתיים בהם נדרש לעמוד בעל ההיתר. ההיתר המאוחד יינתן על-ידי גורם אחד בלבד ולתקופה בת עשר שנים.
 
בנוסף, התוכנית קובעת הוראות ליישום הרפורמות בהליך רישוי עסקים, בין היתר, על-ידי קביעת מנגנון מכנס לקביעתם ופרסומם של המפרטים האחידים והגבלת התנאים בהם יותנה רישיון העסק.
 
לקריאת המזכר המלא לחצ/י כאן.

 
צוות המחלקה עומד לשירותכם בכל שאלה או הבהרה.
 
מחלקת דיני סביבה וקיימות.
* * *
הסקירה לעיל הינה בבחינת תמצית. המידע הכלול בה נמסר למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין במידע כדי להוות ייעוץ משפטי. לקבלת פרטים נוספים, אנא פנו לעו"ד עידית רייטר, ראש מחלקת דיני סביבה וקיימות, בדוא"ל: idit.reiter@goldfarb.com ו/או בטלפון 03-7101666.