אומגה 3 גליל
בריאות ממעמקי האוקיינוס

מיסודם של אורנה וגיא בן צבי
אומגה 3 גליל- עמוד הבית
 
ויטמין D- כל מה שחשוב לדעת
ויטמין D ויטמין השמשבימים האחרונים הויטמין הזה "חם" תרתי משמע: הוא חם בכותרות, הוא חם כי מומלץ לצאת לשמש החמה והוא חם כי אומרים עליו המון דברים מבלבלים.
אנחנו כאן כדי לעשות סדר.
בנוסף, תמצאו כאן הודעת הרגעה בנוגע למחקר על אומגה 3 ומחלות לב.

בברכת שבוע שטוף שמש ושמח
לחץ להזמנהצוות אומגה 3 גליל
 
מהו ויטמין D ומה חשיבותו
ויטמין D למעשה איננו ויטמין כלל, אלא חומר שגופנו יודע ליצר מכולסטרול בעזרת קרינת UVB. מקור השם ויטמין הוא במילה vital שמשמעותה חיוני או חיוני לחיים. בביולוגיה הכוונה לחומר אורגני חיוני לחיים אשר גופנו איננו יודע לייצר בעצמו. מבחינה זו ויטמין D  כלל איננו ויטמין. אז מה הוא כן? ויטמין D הוא בעצם הורמון. הורמון הוא חומר המופרש על ידי תא, בלוטה או איבר בגוף ומשמש לתקשורת בינו לבין תאים אחרים, המשפיעים על תפקוד מערכות או איברים שונים בגוף. למשל הכליות יודעות "לחוש" כמה סידן צריך הגוף ומאותתות למעיים לספוג סידן באמצעות תוצר של ויטמין D. לויטמין D יש מספר נגזרות (צורות), כאשר הצורה הפעילה בגוף נקראת 25 הידרוקסי ויטמין D או בקצרה "ויטמין D". הוא שולט על מאות פעולות בגוף ומחסור בו גורם למגוון רב של מחלות ובעיות בריאותיות. הידועה ביותר ביניהן היא רככת העצמות rickets, אשר בשביל מניעתה נותנים לתינוקות כיום ויטמין D ובעבר היו נותנים שמן דג קוד המכיל כמות גדולה מאד של ויטמין D  (ועל הדרך גם הרבה אומגה 3...). חשיבות מיוחדת נודעת לויטמין D בתקופת ההריון, למניעת סרטן ושפעת ולספורטאים.
מהו ויטמין D ומה חשיבותו
ויטמין D מהשמש
הדרך המומלצת ביותר לקבל ויטמין D היא על ידי חשיפה לשמש ללא קרם הגנה. הגוף מיצר ויטמין D מכולסטרול באמצעות קרינת UVB, אשר האינדקס שלו הולך ועולה באביב ומגיע לשיאו בצהרי ה 21 ליוני. אינדקס ה UV בישראל הינו גבוה מאד, ובצהרי חודש יוני מגיע לערך 12. רמת יצירת ויטמין D בעור בהשפעת השמש תלויה בצורה חזקה בצבע העור. לבעלי עור בהיר מספיקה חשיפה של כ- 15 דקות בשיא הצהריים על מנת ליצר 20,000 יב"ל של ויטמין D. עם זאת אדם כהה עור יצטרך זמן כפול או אף משולש על מנת להשיג את אותו אפקט.
כיצד אדע כמה זמן להחשף? המדד הטוב ביותר הינו חשיפה עד לפני השלב שהעור נהיה בו אדום, ובוודאי לפני שמופיעה צריבה של כווית שמש. הנזק לעור מקרינה מופיע אך ורק לאחר הגעה לשלב של כוויה והסימן המקדים הינו אדמימות העור. רצוי להתחיל את החשיפה לשמש כבר באביב כאשר אינדקס ה UV מגיע ל 5 או 6 מקסימום, ולתת לעור להשתזף כך שבאמצע הקיץ נוכל להחשף בצהריים למשך חצי שעה עד שעה ללא שריפה.


טיפ! לאחר החשיפה לשמש המנעו ממקלחת למשך שמונה שעות לפחות, על מנת לאפשר לויטמין D להיספג בעור.
איך להשיג ולשמר רמה תקינה של ויטמין D
סרטון: ויטמין D והאמת על קרם הגנה
סרטון שמטרתו לחשוף את האמת על ויטמין  D ועל קרם הגנה מהשמש, לפני הצפיה אנא קראו את ההערה שלנו.
לחצו לצפייה וקריאת ההערה המקדימה
טיפ! אם הגזמתם בחשיפה והעור נשרף (כלומר הפך אדום במקום שחום) מרחו ויטמין E על האזור השרוף  ותוך כשעה-שעתיים ראו זה פלא...
שימו לב- אין למרוח ויטמין E לפני היציאה לשמש! מומלץ להמנע לפני החשיפה מתכשירים המכילים ויטמין E משום שהוא מתפרק על ידי קרינת השמש ועלול להפוך לתוצרי פירוק רדיקליים.
האם יש לי מספקי ויטמין D בגוף?
כדי לדעת כמה ויטמין D יש בגוף והאם אני צריך לטפל, צריך לבצע בדיקת דם. בקשו זאת מרופא המשפחה.
תוצאות הבדיקה יכולות להופיע בשני מדדים המשמשים את המעבדות השונות (לא ברור מדוע הרפואה ממציאה מדדים רבים המסבכים לנו את החיים ואת ההבנה...):


מדד אחד הינו ננומול לליטר nmol/l - הערך המינימלי ברוב קופות החולים למדד זה הינו 75.

המדד השני הינו ננוגרם למיליליטר ng/ml - הערך המינימלי למדד זה הינו ברוב קופות החולים 30.

לצערנו אין עדיין מדד חד משמעי מתי מחסור הופך להיות כרוני ומתי הוא הופך להיות אקוטי. כנראה שהסכנה לרככת, שזה מחסור אקוטי, מופיעה מתחת 10ng/ml או 35nmol/l. הבעיה היא שמחלות כרוניות כמו אוסטאופורוזיס מופיעה כבר במחסורים פחות חמורים. בכל מקרה מומלץ לשאוף להגיע לפחות למינימום המומלץ על ידי קופות החולים.
האם יש לי מספיק ויטמין D בגוף
ויטמין D מתוסף תזונה
אין לי אפשרות לצאת לשמש בגלל עבודתי או שהחשיפה לשמש לא העלתה לי את רמות הויטמין D. מה עלי לעשות? אפשרות ראשונה היא לצרוך ויטמין D במזון כאשר המקור חייב להיות ממקור חי. רוב הויטמין D בבעלי חיים שחיו בשמש (למשל עגל במרעה) מצוי בשומן שלהם. מקור נוסף הוא כבד של בעלי חיים וביחוד בעלי חיים ימיים (קצת קשה להשיג בארץ).
אפשרות שניה היא תוסף מזון. ויטמין D מופיע כתוסף תזונה בשתי צורות: D2 ו D3 כאשר השניה היא המומלצת משום שהופכת ישירות לחומר הפעיל 25 הידרוקסי ויטמין D. יש תוסף שומני נוזלי ויש מוצק אבקתי. הצורה השומנית נוזלית היא המומלצת מכיוון שויטמין D הינו שומני ומסיס בשומן בגוף וכך ספיגתו במעיים בסביבה שומנית יעילה יותר.
אמנם הדרך הטבעית והיעילה ביותר לייצור ויטמין D היא החשיפה לשמש, אולם לעיתים חשיפה לשמש לא תעבוד עבורנו מאחת מהסיבות הבאות:
א. חיים בארץ מחוסרת שמש
ב. כולסטרול נמוך מדי מתחת 200 לגברים ו 250 לנשים
ג. עור כהה במיוחד
ד. בעיה מטבולית כלשהי המונעת מהגוף ליצר מספיק ויטמין D
האם מומלץ לי לצרוך ויטמין D כתוסף מזון?
מינון מומלץ
מחקרים רבים שנערכו בעולם שמים את רמת המינון הדרוש כדי לשמר רמת ויטמין D תקינה על 2,000-3,000 יב"ל ביום מכל המקורות, כלומר מהשמש, מהמזון ומתוספי תזונה. במקרה של מחסור מומלץ לצרוך 3,000-10,000 יב"ל ביום למשך כשלושה חודשים. לאחר הגעה לנורמה מומלץ לצרוך 2,000 -4,000 יב"ל ביום או לצאת יותר לשמש בהתאם.
האם יש סיכון בצריכה של יותר מדי ויטמין 3D?
הסיכון היחיד הוא במתן זריקות של ויטמין D רפואי בנוזל, מנהג שרופאים רבים היו נוהגים בו בארה"ב, אך אין שום סכנה בצריכת 10,000 יב"ל ביום בצורת תוסף תזונה שומני לפי ההמלצות. מחקרים על תיסוף של 10,000 יב"ל ביום וגם נסיוננו האישי מראים כי הגוף יודע לווסת את רמת ה D בדם.
לסיכום- לאנשים עם מחסור קטן מומלץ לקחת 3,000 יב"ל ביום, לאנשים עם מחסור בינוני 5,000-6,000 יב"ל ביום ולאנשים עם מחסור גדול 10,000 ביום.
באתר ויטמיינד תוכלו למצוא
מחשבון אישי מדויק.
 
היכן ניתן לרכוש ויטמין D?
D3 גליל- ויטמין D3 שומני נוזלי, הארוז בכמוסות קטנטנות בנות 400 יב"ל. 200 כמוסות במחיר 50 ש"ח. אין צורך לשמור במקרר.
לידעתכם: נכון להיום מותר למכור בארץ ויטמין D במינון מקסימלי של 400 יב"ל לכמוסה. תקנה זו של משרד הבריאות עומדת להשתנות, ואנו התחלנו במאמצים להשיג מוצר מרוכז יותר. נעדכן על כך כשיהיו חדשות.

בארץ ובעולם- השמש בחינם!
 
אומגה 3 מונעת מחלות לב ושבץ- תגובת הרגעה
לאחרונה התפרסם מחקר שטוען כי אומגה 3 נמצאה כלא מפחיתה סיכון למחלות לב. לקוחות רבים פנו אלינו לקבלת תגובה לכן מצאנו לנכון לרשום תגובה הולמת. לצורך כך תרגמנו את ההסבר של ארגון יצרני אומגה 3 העולמיים (GOED) אשר אנו חברים בו, המבהיר מדוע מסקנות המחקר מוטעות. לנו אין ספק, ועל כך הסבר באתר, כי אומגה 3 חיונית לשמירה על הלב ולמניעת שבץ ומחלות לב, ולדעתנו הכתבות על מחקר זה התפרסמו בשביל הכותרת ולא מתוך מחקר עיתונאי מעמיק.
אומגה 3 מפחית סיכוי למחלות לב ושבץ
 
הרצאות וסדנאות קרובות
נושא תאריך מקום פירוט
בלי ריטלין: הרצאה על הפרעות קשב וריכוז, אומגה 3 ומה שביניהן 14.06.13 חופית לפרטים והרשמה
בלי ריטלין- סדנת בישול ולמידה לשיפור קשב וריכוז אצל ילדים - עם גיא בן צבי ואביטל סבג 26.7.13 צהלה תל אביב לפרטים והרשמה

הצטרפו אלינו בפייסבוק

רוצים להכיר אותנו יותר?
הצטרפו אלינו
 
להזמנה מיידית לחץ כאןלחצו לרשימת נקודות המכירה