אומגה 3 גליל
בריאות ממעמקי האוקיינוס

מיסודם של אורנה וגיא בן צבי
 
האם שמן דגים מעלה או מוריד את רמת השומנים בדם?
למה יש לי כולסטרול גבוה? האם רמת השומנים בדם שלי תקינה?
איך מורידים את רמת הכולסטרול הכללי? מה מעלה את רמת השומנים בדם?
האם יש לי מספיק כולסטרול טוב? האם יש לי יותר מדי כולסטרול רע? מתים מזה???

אלה שאלות שרבים שואלים את עצמם מדי יום ומפתחים סביבן חרדות לא מעטות, אך השאלה המעניינת כאן היא מדוע אנחנו בכלל שואלים את השאלות הללו? מי אמר לנו שכולסטרול ושומנים בדם זה רע? האם מה שאנחנו מאמינים שמסוכן לבריאות הוא אכן מה שמסוכן לבריאות? האיגרת הבאה מזמינה אתכם לשאול את השאלות המעניינות באמת ומציעה תשובות מעניינות עוד יותר.

שלכם,לחץ להזמנה
צוות אומגה 3 גליל
 
3 מיתוסים על כולסטרול
צריך לבדוק את רמות הכולסטרול באופן קבוע
במשפחה שלנו אנו מאמינים שמוטב להניח לכולסטרול לנפשו, ולכן כבר שנים איננו בודקים. אמנם רופאי המשפחה בדר"כ ממליצים על כך ומאיימים במיני תחלואות, אך מניסיוננו זה מסית את תשומת הלב ממה שחשוב באמת (למשל בדיקת ויטמין די או בדיקת סוכר), מכניס לחצים מיותרים ולא מלמד כלום.

כולסטרול גורם למחלות לב
מחקרים מראים כי הכולסטרול לא רק שאינו גורם למחלות לב, אלא יש לו תפקיד חיוני בגוף. הכולסטרול הינו חומר גלם בסיסי לכל ההורמונים בגוף וביחוד לסטרואידים האנבוליים האחראים לבניה וחידוש רקמת השריר. מה שכן גורם למחלות לב הוא מחסור באומגה 3 שגורם לדלקת כרונית בכלי הדם. להסבר נוסף קרא עוד.


☚ LDL הוא כולסטרול רע ו- HDL הוא כולסטרול טוב
LDL הוא חלבון חיוני בדיוק כמו HDL, שגם הוא חלבון חיוני. תפקידו של LDL הוא להוביל כולסטרול מהכבד אל יתר חלקי הגוף ותפקידו של HDL הוא לעשות את הכיוון ההפוך. המכונה החכמה שנקראת גוף האדם יודעת לווסת את רמות שני החלבונים הללו לפי צרכיה. בעבר מדענים הבחינו כי אצל פציינטים עם מחלות לב וכלי דם יש הצטברות של LDL בדפנות כלי הדם ומכך הסיקו כי זהו הגורם למחלה. מחקרים ותובנות חדשות מבהירים כי דווקא מחסור באומגה 3 הוא הגורם למחלות הללו, בעוד שהצטברות ה LDL ועליית רמות הכולסטרול הינן תסמין הנוצר מנסיונו של הגוף להתמודד עם המחלה. היחס בין HDL ל LDL שלעיתים מייחסים לו חשיבות שגויה, אף הוא תוצאה של מצבי בריאות שונים ולא גורם למצבי בריאות או מחלה. להסבר נוסף קרא עוד.
 פריטטה  של ורד לב
מתכון למנה עתירת שומנים טובים, משביעה לאורך זמן ומזינה מאד! (כמה כיף שלא צריך יותר לפחד משומנים וכולסטרול :-) נתרם לנו באדיבות מטבחה של ורד לב- נטורופתית ויועצת תזונה והנקה מוסמכת.
לקבלת המתכון לחצו על התמונה
לקבלת המתכון לחצו כאן
פיטוסטרולים
מחקרים שונים העלו כי מזונות צמחיים שמכילים תרכובות טבעיות שקרויות פיטוסטרולים (או סטרולים) מורידים ביעילות את רמות הכולסטרול הכללי וה LDL בדם. לסטרולים מבנה כימי הדומה לזה של הכולסטרול, ובגלל הדמיון הזה הם מתחרים למעשה על הספיגה במעי הדק ומפחיתים את ספיגת הכולסטרול בגוף. המנגנון המדויק שבעזרתו נגרמת הירידה בכולסטרול בגוף עדיין לא מובן באופן מוחלט.
כמות הפיטוסטרולים שאנו צורכים בדיאטה המערבית אינה גבוהה, ורובנו לא צורכים כמות שיכולה להשפיע על ספיגת הכולסטרול. לכן משווקים כיום מוצרים שונים המכילים פיטוסטרולים, שאמורים לגרום לנו להעדיף מוצר זה על פני מוצר אחר.
אנו ממליצים להתעלם מהפרסומים הללו, משום שלא מומלץ להוריד את הכולסטרול- הוא טוב לגוף ואין זה משנה מה רמתו.
אומת הסטטינים
כולסטרול הינו חומר חשוב ביותר לבריאותנו. ואנו ממליצים להמנע מהורדה מלאכותית של כולסטרול או של החלבונים הידועים בשם (השגוי) כולסטרול רע וכולסטרול טוב.
הסטטינים אשר נועדו להוריד את רמת ה"כולסטרול הרע" גורמים לנזק מתמשך למערכות השרירים. נזקים אלה כרוכים בכאב וחולשה המתגברים עם הזמן והמינון. במקרים קיצוניים עודף סטטינים עלול לגרום לכישלון כליות ואף למוות.
למה לא סטטינים? מאמר מעמיק על הסכנות בסטטינים.
אז מה כן? כל האתר הזה, אומגה 3 גליל, מסביר מה כן.

לטובת המבקשים להשתכנע יותר, בתמונה להלן קישור לסרט תיעודי על כולסטרול ותרופות להורדת כולסטרול, אשר פורסם בשנה האחרונה תחת השם "אומת הסטטינים" (Statin Nation) או בשמו הגנוז "29$ מיליארד סיבות לשקר בנוגע לכולסטרול"


לחץ כאן להפעלת הסרט

 
לחצו כאן לצפיה
ולמי שלא רוצה להתאמץ ולקרוא
סרטון נהדר שמעביר את המסר בצורה משעשת וברורה, ולא פחות חשוב מתורגם לעברית!
מומלץ ביותר לצפיה- לחצו על התמונה
 
טוב הבנתי, אבל לא עניתם האם שמן דגים מעלה או מוריד את השומנים בדם?
אז למרות שהתשובה לא מאוד רלוונטית, אנחנו נענה:
מחקרים מראים, וכך גם על פי דיווחים של לקוחותינו, ששימוש בשמן דגים בטווח הארוך ובמינון מתאים צפוי להוריד את רמת הכולסטרול הכללי, להעלות את ה-HDL ולהוריד את הטריגליצרידים.
אמנם לדעת המומחים שלנו כל זה לא חשוב, אך רופא המשפחה שלך בטח יאהב את זה...
 
סמינר פרוטוקול אומגה למטפלים
4
סמינר למטפלים הרוצים לאמץ את פרוטוקל אומגה 3 למעבר לחיים ללא תרופות אשר פותח ע"י גיא. מתאים למטפלים מתחום התזונה. קראו כאן את המכתב האישי של גיא בקריאה למטפלים.
הסמינר הקרוב יתקיים ביום ו` 24.5.2013 ב- 8:30 בבוקר בבית אופק חדש בהרצליה.
לפרטים נוספים והרשמה
הרצאות, סדנאות ומפגשים
נושא תאריך מקום פירוט
אביטל מזמינה לסדנה מעשית 20.5.13 צהלה תל אביב לפרטים נוספים
אוכלים בריא 5 (כנס- דוכן) 30.5.13
31.5.13
תאטרון גבעתיים לפרטים נוספים
בלי ריטלין: הרצאה על הפרעות קשב וריכוז, אומגה 3 ומה שביניהן 14.06.13 חופית לפרטים נוספים
בלי ריטלין- סדנת בישול ולמידה לשיפור קשב וריכוז אצל ילדים - עם גיא בן צבי ואביטל סבג 26.7.13 צהלה תל אביב לפרטים נוספים
רשימת מטפלים בפרוטוקול אומגה
רשימת המטפלים  שיוכלו לסייע למשפחתכם בתהליך המעבר לחיים ללא תרופות עפ"י פרוטוקול אומגה.

4
4

לרשימת המטפלים המלאה
נקודות מכירה
נקודות מכירה חדשות ב:
עין-שמר, כפר-סבא ואילת!
לרשימה המלאה קליק על החנות
לחץ לרשימה המלאה

רוצה לקבל את המוצרים במשלוח הביתה? קליק על הסל
 
הצטרפו אלינו לפייסבוק