אומגה 3 גליל
מיסודם של אורנה וגיא בן צבי
 
"על כל אדם לשפוט ולהחליט בעצמו, על פי מה שקרא והבין, ולא על פי מה שאחרים אמרו לו"  אלברט אינשטיין
כמה פעמים חשבתם לעצמכם, מענין איך נוצרת תסמונת מסויימת? כמה פעמים חשבתם לעצמכם שזה בטח מסובך מדי בכדי להבין? העובדה שהידע נמצא בעיקר אצל רופאים ואנשי מקצוע הופכת את כולנו למעט שבויים בידיהם. למזלנו העשור האחרון הביא לעולם רפואה חדשה ויותר נגישה, המוכרת יותר בכינויה ד"ר גוגל, PUBMED ויקפדיה, פורומים, סקולר ועוד אתרים בלתי ממומנים שמטרתם לשתף מידע. לעיתים יותר מידי מידע .

הנושא שאנחנו מרגישים מאוד מחויביים להפיץ מידע לגביו הוא בעיקר תסמונות נוירו-פסיכיאטריות (נ"פ) ותזונה. לצערנו הרב ישנם מעט מאוד מוקדי ידע אמינים וזמינים ברשת הישראלית בנושא תסמונות נ"פ. זאת היתה אחת משתי הסיבות העיקריות שהביאה את הצוות באומגה 3 גליל להכין את עמוד טורט המלא.
הסיבה השניה היתה כתבת Ynet שפורסמה במרץ והביאה לידיעת אנשים רבים בארץ את סיפורנו האישי. ביניהם היו הורים רבים לילדים שנולדו עם תסמונת טורט. הטענה העיקרית של אותם הורים – "למה אף אחד לא מספר לנו את המידע הזה?"

העמוד כולל הקדמה על נושא תסמונת הטורט ולאחריה :

  • איך זה עובד? - מצגת המבארת בפשטות יחסית את המנגנון הביוכימי המפעיל את הטורט ותסמונות נ"פ אחרות כמו הפרעת קשב וריכוז, OCD ועוד
  • על חזית המחקר המדעי - מדוע אין מחקרים בנושא טורט ואומגה 3?
  • מקרה בוחן (Case Study) - מצגת המתארת את פרוטוקול הטיפול בתסמונות נ"פ דרך מקרה בוחן שלווה ע"י אומגה 3 גליל לחיים ללא תרופות
אנו מרגישים מחוייבים להפיץ את המידע הזה אנחנו ומקווים שגם אתם

לכניסה לעמוד לחצו כאן

לשרותיכם תמיד,

אור אורנה וגיא בן צבי

סיפור אחד משעשע במיוחד

השבוע קיבלנו "מייל שרשרת"  ובו, בחור משעשע במיוחד המתאר את חייו עם הפרעת קשב וריכוז, בזו הלשון:  

"אני מחליט להשקות את הגינה. בעודי פותח את הברז בחצר , אני מביט לעבר מכוניתי ומחליט שהיא זקוקה לשטיפה. כאשר אני פונה אל החניה אני מבחין שיש דואר על שולחן המרפסת , אותו הבאתי מתיבת הדואר קודם לכן. אני מחליט לעבור על הדואר לפני שטיפת המכונית. אני מניח את מפתחות המכונית על שולחן המרפסת, זורק את דואר הזבל אל הפח שמתחת לשולחן, ושם לב שהפח מלא. לכן, אני מחליט להחזיר את החשבונות לשולחן ולרוקן תחילה את הפח. אבל אז אני חושב, מכיוון שאני ממילא עומד להיות ליד תיבת הדואר כאשר ארוקן את הפח, אז מוטב שאשלח את תשלומי החשבונות תחילה. אני לוקח את פנקס הצ'קים מהשולחן ורואה שנותר רק צ'ק אחד ! שאר הצ'קים הם בשולחן הכתיבה שבחדר העבודה,  לכן, אני נכנס פנימה אל שולחן הכתיבה שם אני מוצא פחית קולה שקודם שתיתי ממנה אני מתכוון לקחת את הצ'קים , אבל תחילה עליי להניח בצד את פחית הקולה כדי שלא אשפוך אותה חלילה בטעות. אני מבחין שהקולה כבר מתחממת, אז אני מחליט להכניס אותה למקרר........"  וכך הוא ממשיך וממשיך למסמך אנושי אחד ארוך ומשעשע


ביום שישי ה 31 לאוגוסט תתקיים כמיטב המסורת של אומגה 3 גליל, סדנת בישול ולימוד לשיפור קשב וריכוז עם גיא בן צבי ואביטל סבג.  הרבה תורה שאנחנו מוצאים שחשוב להפיצה ולצידה הרבה טעמים ומטעמים בריאים של אביטל.
 
לפרטים נוספים על הסדנה והרשמה

המלצתו של ד"ר דן קרת לאחר שהשתתף בסדנה בקיץ 2011

"המלצה חמה לסדנת הבישול והלימוד של גיא ואביטל - בתהליך הריפוי יש חשיבות רבה למעורבות המטופל והבנתו את התהליכים התזונתיים שהוא עובר. הסדנה של גיא ואביטל מביאה בצורה יעילה ובהירה את הידע הבסיסי לגבי התהליכים שקורים במוח האדם וכיצד הם מושפעים מהמזון שאנו אוכלים. לצד זה סדנת הבישול של אביטל  היא  חוויה מהנה שפותחת את הדלת לעולם עשיר במזונות בריאים ,קלים להכנה ובעיקר זלילה של מטעמים בריאים . ממליץ על השתתפות בסדנה להורים לילדים ולאנשים בוגרים שמעוניינים לשפר את ההבנה שלהם בנושא בריאות המוח.  אני אישית מאוד נהנית בסדנה"
 

לפרטים נוספים על הסדנה