אומגה 3 גליל
מיסודם של אורנה וגיא בן צביחג פסח שמח ובריא

ממשפחת אומגה 3 גליל
 
"הרבה יותר קל לפרק אטום מאשר לפרק דעה קדומה" - אמר אלברט אינשטיין שידע דבר או שניים על האטום. להבדיל מתיאוריית האטומים, תחום התזונה הבריאה רווי בדיעות מנוגדות ובתפיסות שגויות שנוצרו מסיבות שונות. לעיתים אלו אינטרסים כלכלים שמייצרים דעת קהל משתלמת כלכלית, בעזרת מחקרים מוטים  או מובילי דיעה משוחדים, ולעיתים המקור הוא פשוט הנחות מדעיות המסתברות כשגויות ברבות השנים.

הדבר המצער הוא שבתחום התזונה האחריות בסופו של דבר נופלת על הצרכן היגע שלא יוכל לפטור את עצמו מלחקור ולבדוק כל נושא לגופו ובגופו...

לקראת הפסח החלטנו לנקות מהמדפים 3 תפיסות שגויות שהולכות ונהיות רווחות מידי בתחום של צריכת אומגה 3. על כך בהמשך המייל

בברכת חג אביב בריא ושמח

צוות אומגה 3 גליל
הודעה בנוגע למשלוחים לקראת פסחלקוחות יקרים, בימי חג הפסח הדואר סגור לכן יהיו עיכובים במשלוחיםקרא עוד
אנו ממליצים להזמין ולהצטייד מבעוד מועד כדי שנספיק לשלוח לפני החג. משלוחים יצאו עד 20.3 ויחזרו לסדרם ב 2.4
 
חלב אם מכיל הרבה DHA אז למה לצרוך EPA? מה לגבי תחליף חלב לתינוקות  (מטרנה, סימילאק, רמדיה וכו') המכילים DHA וללא EPA? DHA הינו מרכיב מרכזי ברקמות המוח ומערכת העצבים. האם זו סיבה טוב לצרוך DHA בעודף?
חלב אם אומנם מכיל יותר DHA מאשר EPA אך בכדי שהאם תשמר את מערכות ההגנה שלה עצמה ותימנע מייצור חומצה ארכידונית (מעודדת דלקת) ותעביר אותה לתינוק חשוב מאוד שתצרוך EPA+DHA.

ישנם גם מספר מחקרים שבדקו את השפעת ה DHA הנקי על תופעות נוירופיסיכאטריות שונות ותמיד נמצא ש DHA נקי או לא הועיל או הזיק. גם כאן מדובר בטעות היסטורית ובפוליטיקה של המזון. חברות יצור התמ"ל זיהו שרמת ה DHA במוח של תינוקות גבוהה מאד והסיקו שיש לתסף רק DHA. אך זו טעות נאיבית.
העובדה היא ששימוש בפורמולות עשירות DHA מזה כ-15 שנים לא הועיל בכלום לעצירת מגיפת ההפרעות הפסיכיאטריות בילדים שנולדו מאז. 
לצד זה ההנחה הרווחת שתיסוף DHA בלבד לתחליפי חלב אם (תמ"ל) תשפר את התפקוד המוחי של הילד הוכחה כלא נכונה מחקרית. 
העובדה הזו נכונה, אך יש להבין שדווקא על מנת לשמור על בריאות המוח חשוב לצרוך EPA !
יש לזכור ש EPA הוא חומר המוצא של DHA. אזיי - DHA הוא סטטי בגוף בעוד ש EPA הוא דינמי ומתכלה כל הזמן ולכן יש לחדש את המלאי שלו יום יום.  מעבר לכך ל EPA תפקידים חשובים כנוגד דלקת, אלרגיות וקרישיות יתר. כאשר המוח אינו מייצר DHA מ EPA הוא מייצר אותו מחומצה ארכידונית ויוצר מוח מודלק.

 
שתי סדנאות קרובות
למטפלים - ביום שישי הקרוב 15.3.13, סמינר המתאר את פרוטוקול המעבר מתרופות לתזונת אומגה. סמינר פרוטוקול אומגה 

להורים - ביום שישי הבא 22.3.13 סדנה להורים - סדנת בישול ולימוד על הפרעות קשב וריכוז ותזונה במתחם של אביטל

עדכון מוקדי מכירה - למי מכם שרוצים לרכוש את צנצנות אומגה 3 גליל בקירור בנקודת הפצה - לשרותכם רשימת נקודות ההפצה בקישור הזה
מתיקות שיא נרשמה זה עתה
     
אחרי ארוחת ערב אומגית לגמרי. לילדה אלונה מגיע פרס...

לחצו על התמונה לצפיה בסרטון