אומגה 3 גליל
מיסודם של אורנה וגיא בן צבי


דג פורים שמח ומבדח!

מבית אומגה 3 גליל
 
שמעתם כבר על תזונת הפליאו?
איך לא שמעתם? נושא התזונה הפליאוליתית מככב עכשיו בכל תוכנית בוקר, חדשות ערב, בלוגים לתזונה וגם אצלנו בפייסבוק (כדאי לעקוב אחרינו מסתבר) . כוכבת השעה - התזונה הפליאוליתית  שכיכבה כאן הרבה לפני כולנו ובמשך 2 מיליון שנה היתה התפריט המועדף על ההומו סאפיינס. ככל הנראה היתה זו תזונת הפליאו שאפשרה למוחו של ההומו סאפיינס, להתפתח כשמוחם של חברותיו השימפנזות לא הבריק בהישגים..... בניוזלטר הזה תמצאו מעט על  עיקרי התזונה הפליאוליתית וקרבתה המאוד ברורה (תחשבו התפתחות מוחית) לתזונת אומגה. אם תרצו להעמיק תוכלו לקרוא את המצגת של גיא  מהרצאה שהעביר במועדון הספורט קרוספיט הרצליה.

ומעניין לעניין באותו עניין - טרשת נפוצה ! בניוזלטר הקודם פרסמנו את סיפורו של אופיר כהן שחווה שיפור מאוד משמעותי באיכות חייו כחולה טרשת נפוצה בזכות המעבר לאומגה 3 ותזונת אומגה. בעקבות פניות שקיבלנו ומתוך רצון להגיע לעוד חולי טרשת נפוצה שיוכלו לשפר את איכות חייהם אנו מביאים כאן סיפור אישי נוסף ומפורסם מאוד של רופאה בארה"ב שאמצה תזונה בסגנון פליאוליתי להחלמה מטרשת נפוצה. מעניין לקרוא על החשיבות הרבה שגם היא מצאה באומגה 3 לתהליך החלמה ממחלה, שעד כה איש מעולם לא החלים ממנה.
 
פליאו מה? איך אוכלים את זה
בלוגים לתזונה בנושא הפליאו יש בשפע, אחד מהם מרתק במיוחד, נקרא בלוג דל פחמימות ומספר את סיפורם של הגר ואסף. כשאסף אובחן עם סכרת סוג 1, הם יצאו למסע אל הבריאות. כחלק מהמסע שלהם, הגר ואסף הפנימו מהר מאוד את התובנה הבסיסית שמלווה את הרצאותיו של גיא - יש להפרד לשלום מהפחמימות, שהפכו למקור לחולי בחברה המערבית. במקביל הם אימצו את התזונה הפליאוליתית, המעודדת אכילת חלבון מן החי. מתוך כך נולד להם בלוג עם מתכונים מנצחים שלגמרי מדגימים את תזונת אומגה שלנו
מאפינס פטל וקוקס ללא פחמימות וללא סוכר 
המתכון באדיבות בלוג דל פחמימות
המתכון מבוסס על קמח קוקוס, אחד הקמחים המוצלחים ביותר לאפייה דלת פחמימות ונטולת גלוטן. למתכון המלא לחצו כאן
התפתחות מוח האדם  - תזונה
כמה עובדות שכדאי לדעת על התפתחות מוח האדם ותזונה: 
  1. עדויות ראשונות לנוכחות ההומו סאפיינס מגיעות מאיזור האגמים הגדולים במזרח אפריקה, איזורים בהם התפריט היה עשיר באומגה 3 מדגים.
  2. התאוריה הינה, שהעושר באומגה 3 אפשר לקרומי המוח לפתח את הגמישות והמעבירות הנדרשת כדי לנהל מסרים בין תאי עצב.
  3. ההומו סאפיינס נחשב למין החברותי ביותר מבין המינים שקדמו לו. ולכן ככל הנראה, שרד.
  4. נפח המוח של ההומו ספיאנס הינו כ1500 סמ"ק לעומת נפח של כ1100 סמ"ק בלבד אצל האדם הניאנדרטלי, מתחרו הרציני ביותר של ההומו ספיאנס. כידוע אנחנו ניצחנו. בזכות 400 סמ"ק של שומן אומגה 3 נוספים במוח
 
מוקדי מכירה - היי דרומה!
יש לנו 3 מוקדי מכירה חדשים ואנחנו שמחים לבשר לדרומים שהגענו עד באר שבע עם נקודה חדשה. חוצמזה ישנה נקודה חדשה לרכישת אומגה 3 ברמת השרון וגם במועדון הכושר קרוספיט בהרצליה. לכל המוקדים לחצו כאן

רוצים להזמין ישירות אליכם הביתה
הזמן עכשיו
טרשת נפוצה - החלמה?
הרצאתה של ד"ר טרי וואלס (Terry Wahls) ב TED  נצפתה ע"י מעל מיליון איש עד כה. הרופאה – חוקרת מבית הספר לרפואה באיוווה, מתארת את התזונה שהביאה להחלמתה הכמעט מוחלטת ממחלה שנחשבת חשוכת מרפא ואין תיעוד רפואי למחלימים ממנה – טרשת נפוצה.  מה היא אומרת?
אכלו הרבה ירקות בכל הצבעים
- זה חשוב!
איכלו מזון עשיר באומגה 3 
ממקור דגי
אכלו בשר הניזון מעשב -
מנה בכל יום!
אכלו אברים פנימיים
הוסיפו אצות ים לתפריט שלכם התרחקו מפחמימות
 
נשמע לכם מוכר? בסופו של יום ההמלצות הפליאוליתיות וההמלצות של ד"ר טרי וואלס מגיעות לאותן המסקנות כמו תזונת אומגה - יותר חלבון מן החי, יותר ירקות, יותר אומגה 3 ופחות פחמימות!

לצפייה בהרצאה המרתקת של ד"ר וואלאס בבמסגרת הרצאות TED - לחצו כאן