המייל לא נפתח? לקריאה בדפדפן לחצו כאן
 מבזק ידיעות אפריל 2024
פרופ' זאב זלבסקי
קוראות וקוראים יקרים,
על רקע השנה הקשוחה שעוברת על כולנו, נעים לראות שהסטודנטים והסטודנטיות של הפקולטה להנדסה זוכים להערכה באוניברסיטה כולה. לא פחות משלושה סטודנטים שלנו נבחרו לקחת חלק בטקס הענקת תארי דוקטור של כבוד, שנערך החודש, בשל שירותם הפעיל במילואים. הסטודנטים לתואר ראשון שקד אזרד ותמיר זהב השתתפו בטקסי העיטור של אביב גפן ואילנה דיין, בהתאמה. המאסטרנט תומר קלמן נשא במהלך הטקס דברים כנציג הסטודנטים והסטודנטיות המשרתים במילואים. נתוני האוניברסיטה מראים כי אחוז משרתי ומשרתות המילואים בפקולטה בשנה החולפת היה הגבוה ביותר מקרב כלל מחלקות בר-אילן, ואנו מעריכים אתכם ואתכן על כך שאתם עושים זאת למען כולנו. בניוזלטר זה נביא את סיפורם של שקד, תמיר ותומר, וגם את סיפורו של הסטודנט אופק אלדר. אופק, שמשפחתו מתגוררת בעוטף, משרת במילואים ביחידת יהל"ם, נפצע במלחמה, החלים, חזר לשירות המילואים שלו, ובמקביל הוא מסיים השנה תואר ראשון וממשיך לתואר שני כאן אצלנו בפקולטה.

עוד בניוזלטר: על כנס Prime של ארגון IEEE, שנערך השנה בפקולטה, ואותו הוביל סגל הפקולטה; על הפרס שהוענק לפרופ' ענליה סומך-ברוך מטעם אותו הארגון; חיבורים בין אקדמיה לקריירה בהרצאה שנערכה בפקולטה, במועדון שפתחה האוניברסיטה ובערב מיוחד שארגנה מועצת הסטודנטים שלנו; החידה החודשית של פרופ' צביקה לוטקר, כמובן, וגם: תמונות מטקס המצטיינים ומטקס חלוקת התארים של הפקולטה. אנו גאים בכם, הבוגרים והבוגרות הטריים שלנו, עד אין קץ, ומאחלים לכם הצלחה בכל דרך שבה תבחרו.

קריאה מהנה ובשורות טובות,
דיקן הפקולטה להנדסה,
פרופ' זאב זלבסקי

עדכונים וחדשות
אופק אלדר 
"החזרה מעזה נותנת לך פרופורציות אחרות לחיים"
לפני שנה ארגן אופק אלדר האקתון בשיתוף יחידת יהל"ם. בשביעי באוקטובר הוא התגייס ליחידה, נכנס איתה לעזה, נפצע בקרבות, החלים – ושב אלינו לפקולטה. בימים אלו הוא מסיים את התואר הראשון, ויש לו מסר לסטודנטים המשרתים במילואים – וגם למרצים. 
להמשך קריאה
סגל הפקולטה הוביל את כנס PRIME בקפריסין
סגל הפקולטה הוביל את כנס PRIME בקפריסין
מטרת הכנס, בחסות IEEE, היא להעניק לדוקטורנטים במה בינלאומית, בה יוכלו להציג את המחקר שלהם. ה-General Chair של הכנס השנה היה פרופ' אלכסנדר פיש, ופרופ' אדם תימן שימש כ-Program Chair. בנוסף, לא פחות מחמישה מאמרים של דוקטורנטים מהפקולטה התקבלו למסלול התחרותי של הכנס. 
להמשך קריאה
circle_-3_1
מסיימים בטוב: טקסי הבוגרים והמצטיינים של הפקולטה
"חושך לא מגרשים עם מקל אלא עם אור"
"חושך לא מגרשים עם מקל אלא עם אור"
טקס חלוקת התארים לבוגרי ובוגרות הפקולטה להנדסה היה הטקס החמישי, והאחרון, בו השתתף פרופ' זאב זלבסקי כדקן הפקולטה. 
לנאום המלא
המצטיינים והמצטיינות שלנו
המצטיינים והמצטיינות שלנו
מעיין מצטיינת שנה שנייה ברציפות. אור ושוהם קיבלו בזכות פועלם החברתי. יהב הוא מהנדס ביום ואמן בלילה, ובקרוב ישחרר את שירו הראשון. זה היה טקס המצטיינים שלנו
להמשך קריאה
הבוגרים והבוגרות שלנו
הבוגרים והבוגרות שלנו
כך נראה טקס הענקת התארים לבוגרי ובוגרות הפקולטה להנדסה מבעד לעדשת המצלמה. חפשו את עצמכם בתמונות!
עושים לנו כבוד: הסטודנטים שלנו בטקס הענקת דוקטור של כבוד של בר-אילן
שקד אזרד
שקד אזרד,
סטודנטית שנה א' מהפקולטה, זכתה לעטר את הדוקטור הטרי אביב גפן. הכבוד הוענק לה בשל שירותה הפעיל במילואים. 
להמשך קריאה
שקד אזרד
תמיר זהב,
סטודנט שנה ב' בתוכנית להנדסת חשמל, זכה לעטר את העיתונאית ומגישת הטלוויזיה אילנה דיין. "היה מעמד ייחודי ומרגש", הוא מספר. 
להמשך קריאה
תומר קלמן
תומר קלמן,
סטודנט לתואר שני במעבדה של ד"ר עדי מכמל, נשא במהלך הטקס דברים כנציג הסטודנטים המשרתים במילואים. תומר נשוי, אב לשניים, עובד בחברת סטארט-אפ ומאז השביעי לאוקטובר עשה למעלה מ-160 ימי מילואים.
להמשך קריאה
מלגות ופרסים

ברכות לפרופ' ענליה סומך-ברוך, שזכתה בפרס Distinguished Lecturer מטעם IEEE. הפרס הוענק לה בגין מצוינות מחקרית בתחום תורת האינפורמציה או תחומי מחקר משיקים, ועל יכולתה להעביר לקהל הרחב הרצאות מצוינות על תרומותיה המחקריות.

ברכות לדוקטורנט אלעד זהבי, על זכייתו במלגת אדאמס היוקרתית מטעם האקדמיה הישראלית למדעים. אלעד, דוקטורנט של פרופ' אבי צדוק, זכה במלגה על מחקרו העוסק בהדגמת חישה קוונטית באמצעות תשתיות, רכיבים ומערכות זמינים ונגישים.

פיתוח קריירה בהייטק
פיתוח קריירה בהייטק
פיתוח קריירה בהייטק
התוכנית להנדסת תעשייה ומערכות מידע אירחה את רביד ענבר, ראש צוות ניהול מוצר בחברת "פיוניר", להרצאה בנושא השתלבות מוצלחת בתעשיית ההייטק
להמשך קריאה
מפגש היכרות הנדסה בר-אילן באינטל
מפגש היכרות הנדסה בר-אילן באינטל
יש לכם חברים או חברות שמתלבטים מה ואיפה ללמוד? ספרו להם על היום הפתוח של הפקולטה בשיתוף אינטל קריית גת. בתוכנית: פאנל משותף של חוקרי בר-אילן ומומחי אינטל, שולחנות עגולים ודיונים בתחומי ההשמה העתידית של מהנדסים באינטל, הצגת תוכניות הלימוד ועמדות מידע. מועד המפגש יפורסם בקרוב
סגל הפקולטה הוביל את כנס PRIME בקפריסין
חדש בבר-אילן: מועדון הקריירה
מחקרים מראים כי כ-65% מהמיומנויות הנדרשות בעולם התעסוקה צפויות להשתנות עד לשנת 2030, עקב התפתחויות בעולם העבודה, ובראשן כניסת טכנולוגיות כמו AI. בר-אילן השיקה שיתוף פעולה ייחודי עם לינקדאין, במסגרתו יוענקו שיעורי העשרה מקצועית ומיומנויות רכות כמו נטוורקינג, יצירתיות וניהול זמן.
להמשך קריאה
מלגות ופרסים
מועצת הנדסה ערכה ערב הכנה לשוק העבודה ולקריירה, שמטרתו לסייע לסטודנטים ולסטודנטיות להתכונן לשלב הבא, ולקבל טיפים וכלים לפיתוח הקריירה בעולם ההייטק. במסגרת האירוע דובר בין השאר על איך להשיג את המשרה הראשונה, איך ליצור פרופיל מרשים ב-LinkedIn ואיך ליצור רושם ראשוני מוצלח בראיונות עבודה. לאורחים הוגש גם כיבוד מפנק. היה ערב מוצלח ומועיל!
Untitled_1
כתבו עלינו

באתר The Jewish Voice כתבו על הטכנולוגיה שפותחה במהלך העשור האחרון בפקולטה, במעבדתה של פרופ' רחלה פופובצר, וכינו אותה "הטכנולוגיה שיכולה להציל חיים". הטכנולוגיה, המאפשרת הובלה של תרופות למוח באמצעות ננו-חלקיקי זהב, פותחה ע"י פרופ' פופבצר וד"ר אשרה בצר, ואף יצאה כפטנט מסחרי. 
להמשך קריאה

שניפגש - כל יום שני, מפגשי ייעוץ בזום
האתגר החודשי של פרופ' צביקה לוטקר
ליקוי חמה
נוסחת ונורמת LP
החודש אנו חוגגים את יום הולדתו ה-149 של המתמטיקאי הצרפתי אנרי לבג, מחלוצי תחום האנליזה. החודש היו גם מספר דיונים מרתקים בבג"ץ הנוגעים לנורמות ציבוריות. ברוח זו, גם החידה של החודש בנויה סביב נורמה – נורמה מתמטית. 
פתרון החידה מחודש שעבר
קול קורא
קול קורא לניוזלטר הפקולטה
סטודנטיות וסטודנטים, נשמח להכיר: האם יש לכם או לכן סיפור אישי מעניין? תחביב ייחודי? עבודה מרתקת שהתחלתן לאחרונה? פרויקט בקהילה בו אתם לוקחים חלק? מלגה בה זכיתן? פרס אותו קטפתם, עם או בלי קשר להנדסה? ספרו לנו – ונשמח לכתוב על כך בניוזלטר ובאתר הפקולטה. 
יש לי תוכן מעניין ←
מחזירים אותם הביתה. עכשיו.