אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
cover_______...
המועצה השלימה את ההיערכות לפתיחת שנת הלימודים: 2,902 תלמידות ותלמידי חוף השרון יפתחו ביום ראשון את שנת הלימודים תש"פ
2,902 תלמידות ותלמידים, מהם 246 תלמידות ותלמידים העולים לכיתה א' ו-700 ילדות וילדי הגנים יפתחו ביום ראשון את שנת הלימודים תש"פ בבתי הספר ובגני הילדים ביישובי המועצה: וייצמן בבית יהושע, גשר בכפר שמריהו/רשפון, חוב"ב בבני ציון, א.ד.ם וסביבה בגעש ובבית החינוך המשותף בשפיים.
ראש המועצה אלי ברכה: אני מאחל לכל תלמידות ותלמידי המועצה שנת לימודים פוריה ומוצלחת. לילדות ולילדים המדהימים שלנו שעולים לכיתה א' אני מאחל התחלה חדשה נעימה, קלה ומלאת חוויות טובות. במהלך חופשת הקיץ השקיעה המועצה בשיפור התשתיות בבתי הספר על מנת שתנאי הלמידה עבור ילדינו יהיו מיטביים. לצד ההשקעה בתשתיות, המשכנו וקידמנו את תחום הבטיחות כדי לייצר עבור ילדינו סביבה מוגנת ובטוחה בבואם ובצאתם מבתי הספר.
אני מבקש לנצל את ההזדמנות הזו ולאחל גם לצוותי החינוך וההוראה המסורים שלנו שנת לימודים טובה. אין לי ספק, כי גם השנה הזו תמשיכו להצעיד את ילדות וילדי המועצה לשיאים חדשים ותעניקו להם חווית למידה נהדרת שרואה כל תלמידה וכל תלמיד ומוציאה מכל אחת ואחד מהם את מלוא הפוטנציאל הגלום בו.
להורים היקרים, גם לכם אני מאחל בשם כל עובדי המועצה שנת לימודים פוריה ומוצלחת ומאמין שכמו בשנים קודמות, כך גם השנה, נמשיך ונעבוד אתכם בשיתוף פעולה ובשותפות מלאה יחד עם מערכות החינוך בבתי הספר, ומחלקת החינוך במועצה.
המועצה השקיעה בקיץ הנוכחי משאבים רבים לשיפוץ והכנות לפתיחת שנת הלימודים
WhatsApp_Ima...
 בבית החינוך המשותף בשפיים, אנו נמצאים במהלך בניית 9 כיתות לימוד וממ"דים חדשים בהשקעה של 11 מליון שקלים. הכיתות החדשות ימסרו לבית הספר בסביבות מאי-יוני שנה הבאה עם פיתוח סביבתי. במסגרת  שיפוצי הקיץ נצבעה החטיבה העליונה. הבאים בשערי בית הספר בתחילת שנת הלימודים יופתעו 
מהשינוי הגדול בחזית בית הספר.

במקביל לעבודות הבניה, אחרי שנים רבות, המועצה החליפה ושידרגה חלק מתשתיות בית הספר הישנות, לרבות ביוב ומים.

בבי"ס חוב"ב המועצה בונה 4 כיתות לימוד חדשות ונגישות בעלות של 6 מיליון שקלים. עיקר המאמץ, מושקע  במטרה לסיים את העבודות עד פתיחת שנת הלימודים ולחבר את המבנה החדש כחלק מבי"ס, כולל גינון, שתילת עצים ופיתוח סביבתי.
WhatsApp_Ima...
בגני המועצה בבצרה סיימנו את שלב הפיתוח שכולל מתקני משחקים וגינון.  הגנים יפיפיים ושביעות רצון הצוות, ההורים והתלהבות הילדים מדברת בעד עצמה. הגנים יפתחו באופן מלא במתחם הגנים שבמושב.
המועצה נערכה באופן מיטבי לפתיחת צהרון חוב"ב במסגרת ניצנים שמונה 52 ילדו וילדים בשתי קבוצות .
ארבעה גני הילדים בכפר נטר יעברו בשנת הלימודים הקרובה, לניהול המועצה. המועצה נערכת לפתיחת הגנים ומשקיעה בחידוש הציוד בגנים, בצביעתם ובגיוס סייעות. 

 
WhatsApp_Ima...
בטיחות מעל הכל
במהלך חודשי הקיץ ולקראת פתיחת שנת הלימודים בוצעה פעילות מקיפה בכל הקשור לתחום הבטיחות במוסדות חינוך. בהתאם לחוזר מנכ"ל משרד החינוך בוצעו בדיקות בטיחות בכל מוסדות החינוך במועצה. בין היתר, בדיקות מהנדס / קונסטרוקציה לבדיקת מבנים, בדיקת תקרות תלויות, מנשאי תלייה של מזגנים, עמודי תאורה, סככות וכו', בדיקות תקינות מגרשי ספורט ואולמות ספורט ע"י מעבדה מוסמכת. בין היתר נבדקו גם מתקני משחק כדורסל, כדורגל ועוד.
המועצה ביצעה בדיקה של אמצעי גילוי וכיבוי אש, מטפים, צינורות כיבוי ותקינות אמצעי גילוי אש בכל מוסדות החינוך. בנוסף, בוצעה בדיקת תקינות של מוצרי החשמל, מיגון והחלפת מנורות פלורוסנט. לצד בדיקות קרינה ובדיקות גז ראדון במרחבים מוגנים בבתי הספר.
גם בתחום הסביבה בוצעה בדיקה של אגרונום מומחה שבדק את יציבות העצים ומתן המלצות לביצוע גיזום עצים בבתי הספר. 
כמו כן ביצעה המועצה סקר בטיחות מקיף על ידי יועץ בטיחות בכל בתי הספר. בהתאם לממצאים שעלו בסקר, בוצעו עבודות לתיקון הליקויים על ידי המועצה ועל ידי אנשי האחזקה בבתי הספר. 
גם בתחום הביטחון בוצעה השנה פעילות מקיפה כהכנה לפתיחת שנת הלימודים:
מרכיבי האבטחה, תקינות שערי הכניסה, האינטרקום, זמזם כניסה וכו' נבדקו ותוקנו היכן שנדרש.
WhatsApp_Ima...
בבתי ספר בהם קיימות מצלמות אבטחה, בוצעו תיקונים ושופרו מערכות המצלמות.
ב-27 באוגוסט נערך כנס מאבטחים בשיתוף משטרת שדות לכלל המאבטחים של בתי הספר. בכנס הועברו וחודדו סמכויות המאבטח, נהלי האבטחה, הנחיות שונות בתיאום ובליווי חטיבת האבטחה במשטרה.   
לפני כחודש התקיים כנס גננות לטובת הסברת הפעילות הנדרשת בתחום הבטיחות בגני הילדים שבניהול עצמי של היישובים.
קב"ט המועצה, שחר אריה: "בנימה אישית, הנהלת המועצה ומחלקת הביטחון רואים בבטיחות ערך חשוב של מניעת פגיעה בתלמידים. הבטיחות אינה מונעת פעילות, אלא מאפשרת קיום פעילות בטוחה יותר.  מחלקת הביטחון במועצה תמשיך ותספק מענה ותלווה את תחום הביטחון והבטיחות במוסדות החינוך. אנו מאחלים לכולם שנת לימודים מוצלחת פורייה ובטוחה".
____________...

מקדמים את בריאות התלמידים
 
המועצה הצטרפה השנה לתוכנית "רשות מקדמת בריאות"  בהובלת מנהלת תחום הספורט ומקדמת הבריאות – לירז בן מלך.  מטרת התוכנית לקדם אורח חיים בריא ופעיל בקרב התלמידות והתלמידים. הפעילות תתקיים בכל שכבות הגיל על מנת ליצור הרגלים ולחנך לתזונה נכונה ואורח חיים בריא על ידי חשיפה בסדנאות, הרצאות פעילויות גופניות ועוד.
____________...
חווה חקלאית תחל לפעול בכפר הנוער נווה הדסה

משרד החינוך אישר את הקמתה של חווה חקלאית במתחם כפר הנוער נווה הדסה. עד להקמת המבנה הפיזי של החווה, יתקיימו השיעורים והלימודים במשק החי ובגן הירק בבתי הספר שבפר הנוער.  מהתוכנית של החווה החקלאית ייהנו כל בתי הספר היסודיים וחטה"ב של בית החינוך ושל נווה הדסה. 
____________...
תכנית חדשה לשילוב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים

המועצה נערכת להטמעת המתווה החדש של משרד החינוך לשילוב והכלה בבתיה"ס: אגף החינוך מגבש תכנית לשילוב והכלה של כל התלמידים בעלי הצרכים המיוחדים במסגרות ובתוכנית החינוך החברתי (משלים) כגון תנועות הנוער, פעילות המחלקה לחינוך חברתי קהילתי, פעילות יישובים ועוד. את התוכנית מובילה דנה דרורי, מנהלת המחלקה לטיפול בפרט. במקביל לכך, תפתח השנה בבית החינוך המשותף כיתה ללקויות למידה לתלמידי כיתה ז'. 

אגף החינוך לשירותכם:
מזכירות:
גלית להב  09-9596508 | galitl@hof-hasharon.co.il
אורית ענבר  09-9596544 | oriti@hof-hasharon.co.il
יקירה בלכמן - גנים וצהרונים: 09-9596589 | yakirab@hof-hasharon.co.il
דנה דרורי - טיפול בפרט 09-9596535 | danad@hof-hasharon.co.il

 
לוגו מועצה אזורית חוף השרון