אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
____________...
שטראוס מפרסמת את דוח הקיימות לשנת 2019 תוך חיזוק המחויבות לתחום בצל משבר הקורונה
הדוח מציג את הפעילות של שטראוס לקידום צמיחה מכלילה תוך התמקדות באנשים וקהילות; שמירה על הסביבה; והדרך שבה עושים עסקים; זאת לצד חדשנות בתחום המזון.

בין הפעילויות המרכזיות המפורטות בדוח:
חיזוק עובדי השטח; קידום גיוון והכללה - 23% מהעובדים בשטראוס ישראל הינם מהחברה הערבית; הטמעת שוויון מגדרי - 45% נשים בדרגי ניהול ו-50% בדירקטוריון; הפחתת סוכר ונתרן במוצרים; מחזור 88% מהפסולת; ועוד. 
עפרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס:
"היום ברור, יותר מתמיד, שתעשיית המזון היא חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מסקטור הבריאות הציבורי. להתנהגות שלנו, לשרשרת הייצור שלנו, למוצרים שלנו ולאופן בו אנחנו דואגים לספק אותם לציבור, יש קשר ישיר לבריאות. הריצה אל רשתות המזון בתחילת משבר הקורונה וההצטיידות חסרת התקדים של הציבור במוצרי צריכה בסיסיים,  הדגישו את הקשר בין מזון לחוסן הגופני שלנו, ובעיקר לחוסן הנפשי שלנו - מזון הוא הצורך הבסיסי ביותר של האדם, בימים רגילים ויותר מכך בעתות משבר.
המשבר הנוכחי הטיל עלינו משימה נוספת - עלינו לראות איך לא משאירים מאחור אוכלוסיות שלמות שנפלטו ממעגל התעסוקה ולסייע להן להשתלב מחדש. בזמן זה, יותר מתמיד, על החברות הגדולות לקבל החלטות שיתרמו לשיקום הכלכלות שאנחנו חלק מהן."
השנה דוח הקיימות המלא של שטראוס מפורסם בפורמט דיגיטלי להנגשה נוחה יותר וזמינות גבוהה יותר למגוון קהלים. לצד הדוח המלא הופקה חוברת מקוצרת עם עיקרי העשייה.
עיקרי הפעילות:
____________13
למידע נוסף מוזמנים לכתוב לאורית ברוורמן, מנהלת אמון וקיימות בקבוצת שטראוס.
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה