לחץ לקבלת לגרסה הנגישה
אם אינך רואה מייל זה לחץ כאן
IAA-Newslett...
IAA-Newslett...
מרץ 2023
divider_c1_1
אירועים
  •  אירוע חיפוש שותפים בתחום הבריאות - בתאריכים 16-17 למרץ - אירוע מקוון לבניית מאגדים לקראת קולות קוראים בתחום הבריאות לשנים 2023-2024, הנערך על ידי טורקיה ורשת ה-EEN. האירוע מיועד לכל מי שמחפש שותפים להקמת מאגד. ניתן להקים פרופיל באתר האירוע ולקבוע פגישות אישיות עם משתתפים אחרים.
  • משימת בריאות הקרקע - בתאריך 21 למרץ - אירוע בשיתוף EIT וקהילת GrowingIL לטובת הצגת קולות קוראים להקמת מעבדות חיות בתחום בריאות הקרקע.
  • כנס Europe Days - בתאריך 21 למרץ - הכנס יערך על ידי חברת Novawind בשיתוף עם רשות החדשנות וגורמים נוספים. בכנס תהיה אפשרות להיפגש עם כ- 40 משקיעים ונציגי חברות אירופאיות מובילות מגרמניה, שוויץ ואוסטריה. הכנס מיועד להעניק לסטרטאפים ישראלים הזדמנויות עסקיות וחשיפה למשקיעים עם למעלה מ- 600  מיליון יורו. הפורמט הייחודי שפותח לכנס מקנה לסטרטאפים אפשרויות אינטראקציה רבות עם הדוברים/ות, החל מפגישות 1:1, שולחנות עגולים, ונטוורקינג. בין הענפים שיקבלו התייחסות בכנס: 5G, סייבר, eHealth, פודטק, פינטק, Blockchain/web3 , קיימות/קליימטק, קמעונאות, InsurTech , eLogistics, תעשיה4.0, ו AI. (ההרשמה בעלות).
  • וובינר בתחום הביטחון האזרחי - בתאריך 27 למרץ - הוובינר ייערך על ידי איסרד, בין השעות 10:00-12:00. נדבר על תכנית הורייזן אירופה, הקולות הקוראים לשנת 2023, חיפוש שותפים, אירועים קרובים והעזרה שאנחנו מציעים. 
  • וובינר בתחום הבריאות - בתאריך 28 למרץ - הוובינר יערך על ידי איסרד ובו יוצגו קולות קוראים במגוון נושאים: פתרונות בריאות דיגיטלית לנוער וצעירים, מניעת מחלות, מרקרים למחלות מח, מוכנות למגיפות, זיהום ותחלואה, ועוד. במפגש יוצג סיפור הצלחה של פרויקט זוכה, אורחת מגרמניה תזמין משתתפים חרוצים ונחושים לסדנה לבניית מאגדים להגשת הצעות במסגרת קולות קוראים נבחרים, ונציג את השירותים שלנו ונשיב על כל השאלות שלכם. ההגשה פתוחה למאגדים בלבד. 
  • יום מידע ואירוע חיפוש שותפים - בתאריך 28 למרץ - האירוע יערך על ידי הנציבות האירופית בשיתוף פרוייקט Net4SocietyHE, סביב הקולות הקוראים בקלאסטר 2, שעוסקים בענן השיתופי האירופי למורשת תרבותית (ECCCH). ביום המידע יוצגו הנושאים בקולות הקוראים ותהיה הזדמנות לשאול שאלות. כמו כן, הנרשמים יוכלו ליצור קשר עם נרשמים נוספים- שותפים פוטנציאליים ליצירת מאגד שותפים ולקיים סיעור מוחות משותף.
  • אירוע SMI2G - בתאריכים 10-11 למאי - אירוע אירופאי רחב להצגת קולות קוראים וחיפוש שותפים בתחום הביטחון האזרחי. האירוע יתקיים בפריז, וחלקו יהיה זמין גם לצפייה מרחוק. נרשמים לאירוע יכולים להגיש בקשה להעביר מצגת קצרה של 3-4 שקפים כדי להציג רעיון מתאים לאחד הקולות הקוראים. את המצגת יש להגיש עד 31 במרץ. ההרשמה צפויה להיפתח בקרוב. 
חדשות ועדכונים
סקר הערכת ה"משימות" האירופיות
המנהלת הכללית למחקר וחדשנות של הנציבות האירופית (DG RTD) יזמה מחקר שמטרותיו: תמיכה בהערכת המשימות (Missions) של האיחוד האירופי, סקירת תחומי המשימות וניתוח הכלים והפעולות שלהן.
המחקר מבקש לזהות מה הצליח יותר ומה פחות עד כה, להפיק לקחים ולהציע הצעות לשיפור.
אנו מזמינים אתכם להשפיע על המחקר ולמלא את השאלון בנושא.
קולות קוראים 
קול קורא להשתתפות בקהילת פרקטיקה בנושא מעורבות אזרחית למיצוי ידע

נציבות האיחוד האירופי מעוניינת להקים קהילת פרקטיקה למעורבות אזרחית למיצוי ידע, כדי לספק תשומות ליצירת קוד פרקטיקה חדש.
מטרת הקוד היא לספק הדרכה בצורה של עקרונות, המלצות ופרקטיקות עבור גורמי מו"פ כדי לייעל ידע ותוצאות מחקר באמצעות מעורבות אזרחים ושחקנים חברתיים.
קהילת הפרקטיקה תתקיים באופן מקוון ממרץ ועד סוף יוני 2023. 
בסקר ניתן להביע התעניינות להשתתף בקהילת הפרקטיקה וכן לספק משוב על התחומים שלדעתכם חשוב לכסות בקוד. המעוניינים להצטרף לקהילה, מוזמנים למלא את הסקר.
לשאלות נוספות ניתן לפנות בכתובת
IPR@ec.europa.eu
 
 
קול קורא להשתתפות בקהילת פרקטיקה בנושא שיתוף פעולה בין התעשייה לאקדמיה למען מיצוי ידע

נציבות האיחוד האירופי מעוניינת להקים קהילת פרקטיקה שתכלול גורמי מחקר וחדשנות ותפתח קוד פרקטיקה על שיתוף פעולה בין התעשייה לאקדמיה.
מטרת הקוד היא לספק הדרכה בצורה של עקרונות, המלצות ושיטות עבודה מומלצות כדי להקל על שיתוף פעולה בין התעשייה לאקדמיה לשיפור ומיצוי ידע.
ניתן לענות על הסקר המצורף, הנועד לאיסוף מידע ראשוני לגבי התחומים שצריכים להיות מכוסים בקוד ולגבי העניין להשתתף בקהילת הפרקטיקה.
לשאלות נוספות ניתן לפנות בכתובת IPR@ec.europa.eu

 
divider_c1_1