WhatsApp_Ima...
חברים וחברות, 

רגע לפני ששנת 2024 מתחילה, רגע לפני שאני מסיימת את תפקידי כמנכ"לית קו לעובד, אני מבקשת לאחל לכולנו שנה הרבה יותר טובה ולומר תודה על הדרך שעברנו יחד.  

בספטמבר 2018 נכנסתי לתפקידי. הצטרפתי לכל העושות במלאכה, שמרכיבה את היומיום של המעשה, ונשאבתי לתוך הארגון המיוחד הזה. מהרגע הראשון נפעמתי מהיקף העשייה, שאין שני לה. זכיתי להכיר א/נשים עם עוצמות המסוגלות להפוך הרים מתוך מחויבות אותנטית להגנה לא רק על זכויות עובדים ועובדות אלא גם על האנושיות שלהם/ן, במציאות של שוק עבודה וחברה שמבקשים לטשטש זאת. זכיתי להיות שותפה לארגון המחולל מהפכות של ממש בחיים של רבים ומנסח קודים אתיים ועקרונות עבודה שאף אחד אחר לא מנסח. על כך אני נרגשת וגאה מאוד.

שנים אלו היו רצופות משברים עולמיים ומקומיים, אך בכל אחד ואחד מהם מצאנו את הדרך לפעול ואת הכלים להתמודד, להתגמש ולהמשיך את העשייה. התושייה הזו מעידה כאלף עדים על הכוחות של הארגון והא/נשים שמרכיבות/ים אותו.  

סיכום השנה הפעם קשה במיוחד, כי שום דבר לא נגמר. המלחמה עדיין כאן. כארגון הפועל לקידום זכויות עובדים ועובדות, אנחנו עדים לפגיעה מתמשכת באוכלוסיות עובדים שונות במהלך המלחמה ופועלים לסייע להן בקבלת הקהל, בקו החם ובכנסת. מהשביעי לאוקטובר טיפלנו בפניות עובדים שנפגעו מהירי, שנמלטו על נפשם כשרק בגדיהם לגופם, שחוששים לצאת מהבית, שהוצאו לחל"ת, שלא זכו לפיצוי, שנשלחו למילואים, שנאלצו להמשיך לעבוד ולסכן את שלומם, שנדרשו לבחור בין פרנסה לביטחון אישי, שמקום עבודתם נסגר, שחייהם השתנו ללא היכר. עובדים מוחלשים, ישראלים ולא ישראלים, מתמודדים עם מצוקה ואי וודאות מתמשכת. ישנן זירות בהן אנחנו מצליחים להשיג עבור העובדים את מה שמגיע להם, בזירות אחרות רווחת העובדים תלויה בסיום המלחמה והחלטות המדינה. אנחנו מודאגים מאד נוכח אי הוודאות הזו, ומשתדלים לענות לכל מי שפונה אלינו כדי לתמוך ולסייע כמה שניתן. 

קו לעובד אינו נוהג לטפוח לעצמו על השכם, בין השאר מכיוון שאין לנו זמן לזה, אך תחילתה של שנה חדשה דורשת התבוננות במציאות שיצרנו. התבוננות שכזו חושפת עשייה בסדר גודל עצום, עליה חתומות המחלקות כולן, והיכרות עם קהלים חדשים בישראל ומחוצה לה. למרות המציאות הפוליטית הקשה, כתבנו השנה דוחות וניירות עמדה רבים והתייצבנו לעשרות דיונים בוועדות הכנסת כדי לקדם זכויות עובדים ולהצביע על צרכים שזיהינו. קיבלנו המון הודעות תודה מעובדים שתיארו את קו לעובד כאי של מקצועיות ואכפתיות במים סוערים.      

אני עוזבת למרות הסיפוק ותחושת השייכות, כי אני מאמינה בחשיבותה של תנועה. בחרנו מנכ"ל חדש לקו לעובד, עו"ד אוהד אמר המוכשר שעוד ידובר בו רבות, ואני סמוכה ובטוחה שהכוחות, הרעיונות והיכולות שהוא מביא איתו יאפשרו צמיחה והתחדשות.

שנת 2024 זקוקה לכך כאוויר לנשימה. 

אני מאחלת לאוהד הצלחה רבה במשימה הגדולה שלקח על עצמו, ומאחלת לו ליהנות מכל הדברים הנהדרים שיש לקו לעובד להציע. זוהי גם הזדמנות לומר תודה לצוות, לוועד המנהל, למתנדבים/ות, לתורמים/ות ולכל השותפים שלנו – על האמון, הגיבוי והתמיכה במהלך השנים שלנו יחד. אומרים שניהול הוא תפקיד בודד, ואני רוצה לומר שמעולם לא הרגשתי לבד כאן – בזכותכם/ן.

אסיים באיחולי שנה טובה והבעת תקווה שהשנה הקרובה תהיה טובה וצודקת יותר מקודמתה. 

שלכם/ן,

עדי 
WhatsApp_Ima...