שלום רב,

בתחילת השנה נכנסתי בהתרגשות רבה ובציפייה לתפקיד מנכ"ל קו לעובד, אשר מסמל עבורי את חוד החנית של העשייה החברתית בישראל, בהגנה על זכויותיהם של עובדות ועובדים מוחלשים מהפריפריה החברתית כלכלית והשמעת קולם שלרוב אינו נשמע.

המסע שלי מתחיל בעיר אופקים בה נולדתי וגדלתי, שם התגבשה תפיסת עולמי המבקשת לצמצם פערים בחברה באמצעות קידום זכויות חברתיות. לאורך השנים לקחתי חלק במאבקים חברתיים, לייצוג הפריפריה החברתית בישראל כדי לדרוש צדק חלוקתי ושוויון. את העשור האחרון הקדשתי לעריכת דין קהילתית, במסגרת הקליניקות המשפטיות באוניברסיטה העברית, והפעלת מוקדי מיצוי זכויות לאוכלוסיות החיות בעוני בעיר ירושלים  ובמזרח העיר. משברים מקומיים וקולות שעלו מהשטח הובילו אותי להקמת מיזמים לסיוע משפטי וקידום סדר יום חברתי בישראל. 

לאורך שנות הפעילות בשדה החברתי שאבתי השראה מעבודת קו לעובד - ארגון הפועל כשרגל אחת שלו נטועה היטב בשטח, מסייעת לאלפי עובדות ועובדים באמצעות צוות מקצועי ומסור, ורגל שנייה נטועה בקידום מדיניות ושינוי חברתי באמצעות עבודה ציבורית ומשפטית ענפה, במטרה לעצב את שוק התעסוקה תוך השמעת קולם של העובדות והעובדים הפגיעים בחברה ולקדם שוק עבודה הרואה את עובדיו וקשוב לצרכיהם, לטובת משק בריא, פורה ושוויוני יותר.     

תפיסה זו מאפשרת לארגון לצמוח ולהתפתח, בעודו קשוב לצרכים אשר עולים מהרחובות הצדדיים והסמטאות החשוכות בחברה, ומביא את הקולות למסדרונות הכנסת ובתי המשפט. יחד עם צוות הארגון ובזכות עבודה מסורה של עשרות מתנדבות ומתנדבים, קו לעובד מעניק סיוע ועומד על זכויותיהם הבסיסיות של האוכלוסיות הפגיעות ביותר בחברה, כשבלב הארגון בוערת השמירה על האנושיות והזכות הבסיסית לקיום בכבוד.

זוהי תקופה מאתגרת, המאופיינת בחוסר וודאות והיעדר ביטחון כלכלי ותעסוקתי, שעה בה הקהילות השונות זקוקות לנו יותר מכל. מצב החירום מחייב אותנו לעמוד איתן בהגנה על עובדים ושמירה על זכויותיהם. אנו עדים לכך באלפי השיחות המגיעות לקו החם ומאות הפניות הפרטניות של עובדים שנקלעו למצוקה וחוסר וודאות, וכן בעבודה ציבורית אינטנסיבית לקידום מדיניות מול זרועות המדינה וקריאה להגנה על עובדים שנפגעו כתוצאה מהמלחמה. אי תשלום שכר, ניתוק יחסי עבודה, הוצאה לחופשה כפויה ללא תשלום וללא מדיניות לקבלת דמי אבטלה, פיטורין שלא כדין הם רק חלק מהמקרים הרבים בהם אנו נתקלים נוכח מצב החירום. צוות הארגון פועל ימים כלילות, במתן מענה פרטני לאנשים, בניסוח תזכירי חוק, השתתפות בדיונים בכנסת ובכתיבת דו"חות ומחקרים, הכל מתוך אמונה שלמה בחשיבות המאבק וחיבור עמוק למטרת הארגון- הגנה ושמירה על כבודם של העובדים. 

האתגרים הרבים הניצבים בפנינו מזמנים לנו גם הזדמנות להתבונן פנימה ולהתרשם מהצוות המקצועי, המתנדבות והמתנדבים, השותפים, ומאלפי הפונים אשר רואים בנו כתובת, בית ונותנים בנו אמון. זו הזדמנות עבורי עם כניסתי לתפקיד לומר על תודה למנכ"לית היוצאת עדי מעוז, אשר מהווה עבורי דוגמא ומופת. עדי, הובילה את הארגון בשנים האחרונות לעשיה ענפה נוכח האתגרים הרבים ובמציאות מורכבת, פעלה ללא לאות לקידום ורווחת העובדות והעובדים והעבירה לידיי ארגון חזק ומשמעותי בחברה האזרחית. אני מודה לוועד המנהל של קו לעובד שנתן בי אמון להוביל את הארגון בשנים הקרובות ומודה לעובדות ולמתנדבות על קבלת הפנים החמה.

אני מודה לכל אחת ואחד על האמון והחברות. 

יחד נמשיך לפעול במלוא המרץ, כדי להגיע לכל פינה חשוכה בשוק העבודה, לעזור ולסייע לעובדות ועובדים, להגן על כבודם ולשמור על אנושיותם. 

שלך,
עו"ד אוהד אמר, מנכ"ל קו לעובד
____________...